bars atelier

tvorené, písané a kreslené s láskou

Viki M.
Viki. 23 ročná študentka psychológie, milovníčka písacích potrieb a v neposlednom rade zakladateľka projektu BarsAtelier.
Košice, Slovensko

O mne

 

Som Vee. Alebo Vika. Alebo Viki, no výhradne s mäkkým "i". No v žiadnom prípade nie Viktória.

Som 22 ročná Košičanka, ktorú je vždy všade vidieť a počuť, aj keď by som väčšinu času radšej bola neviditeľná. Som ľaváčka, ráčkujem, som letné dieťa, a aj keď na horoskopy neverím, "leo memes" ma vystihujú viac než kohokoľvek iného (a to ani nespomínam anxiety či depression memes).

Blogovať som začala už v roku 2014, no odvtedy som mnohokrát skončila práve v momentoch, kedy to všetko konečne nabralo obrátky. Všetko sa však zmenilo tento rok, kedy som priviedla na svet moju krásnu myšlienku s názvom BloggerMeetIšlo o môj malý sen, v ktorom som spájala a zachraňovala blogsféru. Vzdelávala blogerky. Tvorila komunitu. Podporovala.

A tak sa v marci 2019 uskutočnil prvý BloggerMeet za pomoci úžasných dievčat - Mišky (@bonnet.ka), Hanky (@hanka_li) a Nicolette (@nicolette_lear / @solasta_photo). Za rok 2019 sme usporiadali už tri takéto eventy a rozhodne s nimi nekončíme. Všetky potrebné informácie a novinky o BloggerMeete môžete nájsť na našom Instagrame @bloggermeetsk a na webovej stránke www.bloggermeet.sk.

Taktiež je mojou vášňou vlastný Ateliér s názvom BarsAtelier. Ten môžete nájsť na Instagrame ako @barsatelier, ale i na Etsy ako www.etsy.com/shop/BarsAtelierShop.

Aby som sa prílišne nerozpisovala, zhrniem sem niekoľko faktov o mne, ktoré ma vystihnú asi najviac, nakoľko veľmi rada píšem zoznamy a všetko čo si píšem, je cez odrážky. Áno, ešte aj v súkromných správach s priateľmi.
  1. Venujem sa kaligrafii aj napriek tomu, že som ľaváčka a musím mať úplne nemožný sklon ruky aby to vyzeralo aspoň trošku dobre.
  2. Vlastním 5 fotoaparátov, no fotím len na dva z nich (Olympus Pen E-PL8 a Olympus StylusEpic Zoom 80) a na mobil (Huawei P20 lite). No čoskoro začnem fotiť na ďalší analóg, nakoľko som si zamilovala fotiť na film. #35mm
  3. Som neskutočnou milovníčkou vína, takže ak ma chcete potešiť, fľašou /či radšej rovno bandaskou/ červeného nič nepokazíte.
  4. Žijem bilingválne a doma 80% času rozprávam len anglicky. Z toho dôvodu si často pletiem angličtinu so slovenčinou a s postupom času si uvedomujem, že sa v slovenčine už nedokážem tak dobre vyjadrovať.
  5. Závislačím na pohároch. Mám ich minimálne 10, z rôznych kútov sveta, stále pribúdajú a aj tak si kávu či čaj robím len do troch z nich dookola.
  6. Aj napriek tomu, že mi v žilách prúdia litre kávy, pijem ju hlavne na chuť. Samozrejme, ak si ju dám ráno nalačno, kvalitne sa mi trasú ruky, no inak jej nepripisujem žiaden väčší význam v mojom živote.
  7. Žiadna téma pre mňa nie je vyslovene tabu. Nemám filter na to aby som o niečom nepísala a práve takáto 100% úprimnosť ma niekoľko krát dotiahla do menších problémov. 
  8. V mojom živote sa nachádza niečo s názvom adaptačná porucha (F43.2 Adjustment Disorder), ktorá mi zmenila život. O tom potom.
  9. Zbožňujem svetielka. Áno, také tie vianočné, dekoračné fairy lights. Taktiež milujem sviečky, diáre, zápisníky, washi-pásky a nálepky. 
  10. Milujem modernú poéziu, ktorá je často krát výstižnejšia ako mnohé siahodlhé texty.

Komentáre

Kontaktný formulár