Košice, Slovensko

BloggerMeet


Akurát som si triedila fotografie v mobile a narazila som na viaceré z BloggerMeet-u. Môjho malého projektu, srdcovej záležitosti, ktorú som za pomoci úžasných žien dokázala premeniť na realitu.
Keď ma niekto nazve zakladateľkou, vždy sa tak trochu zasmejem a začervenám. Samozrejme, lichotí mi to a som na tento projekt hrdá. No popravde, nejde len o niečo čo som stvorila ja. Som len jedna zo štyroch žien, ktoré sme tomu dali konečnú podobu.

Musím ale priznať, bola to moja myšlienka. Veľmi dlho som sa pohrávala s tým, že by som chcela vytvoriť niečo väčšie. Vždy ma istým spôsobom bavilo podporovať blogerky. Žijeme v dobe, kedy slovo "blogerka" je ekvivalentom k nadávkam. Mnohí ľudia to stále vnímajú ako niečo podradné, lov po pozornosti, stratu času. No počas mojej "cesty" blogovaním od roku 2014 som si uvedomila, že nejde len tak o písanie.

Pre mňa je blog útekom z reality. Virtuálny diár, do ktorého píšem svoje myšlienky, rozhorčenie nad svetom, ale hlavne to, čo ma teší. Čo mi pomáha. Je to pre mňa istým spôsobom terapia. Terapia písaním, tvorením, hľadaním tých správnych slov. A hlavne si uvedomujem, koľko práce je na pozadí tvorby každého článku. Nie jeden krát som sedela pri počítači, odbiehajúc každých pár minút na balkón aby som sa nadýchla a zadržala slzy. Koľko krát som vstala o polnoci, pretože som tie myšlienky potrebovala niekam uložiť. Koľko krát mi blog pomohol nájsť si nových priateľov, úžasných ľudí, ktorí v mojom živote znamenajú viac aj napriek tomu, že som ich nikdy nestretla.

Slová spájajú. A presne to bola moja myšlienka za celým nápadom s názvom BloggerMeet.

Spojiť. Vzdelávať. Odovzdať to čo blogovanie dalo mne a iným.
Táto akcia mala byť akýmsi prepojením blogeriek, nakoľko, bohužiaľ, začalo prevládať v blogsfére akési očierňovanie a nie podpora, ktorá je potrebná. Cieľom bolo taktiež poukázať na to, že predpovede o konci blogovania nemusia byť tak úplne pravdivé ak sa podržíme navzájom a ukážeme aj iným, že blogovanie má rovnakú výpovednú hodnotu ako iné masmédiá. Z celej udalosti mám vážne skvelý pocit, našla som pár nedostatkov, ktorým sa dá v budúcnosti vyhnúť no dostali sme nádherné ohlasy, ktoré nás veľmi povzbudili k premýšľaniu nad ďalším projektom.  (moje vyjadrenie po prvom evente pre KošiceDnes24)
Sama by som to jednoducho všetko nezvládla. Preto moja najväčšia vďaka patrí hlavne spoluzakladateľkám a organizátorkám Nicolette (https://nicolettelear.blogspot.com/), Miške (http://www.bonnetka.sk/) a Hanke (https://hana.sk/). Zvládli podržať BloggerMeet a urobiť ho opäť o niečo lepším počas druhého eventu, ktorý som nezvládala z určitých dôvodov organizovať, no nakoniec po presviedčaní som predsa len prišla a opäť ma to motivovalo chopiť sa toho. Musím uznať, že práve druhý event bol pre mňa úžasným rozptýlením počas pravdepodobne najhorších a najťažších mesiacov.

Tento náš projekt chceme do budúcna určite zlepšiť. Zväčšiť. Zdokonaliť. Vieme, že nikdy nevyhovieme všetkým, no už teraz sa nesmierne teším na všetko, čo vymyslíme a pripravíme. Zatiaľ si všetky reporty môžete prečítať na našej stránke, ktorá je mimochodom úplne nádherná.

www.bloggermeet.sk
Pre všetky informácie ohľadom nadchádzajúcich eventov určite sledujte @bloggermeetsk na Instagrame, prípadne BloggerMeet na Facebooku. Ak si blogerka a budeš sa chcieť zúčastniť, určite nám napíš na bloggermeet.sk@gmail.com.

Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Je super, že sa niečo takéto koná. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mňa najviac zo všetkého mrzí, že ani jedného meetu som sa nemohla zúčastniť, lebo nikdy vtedy nie som na východe a mám milión iných povinností :(. Ale verím, že v tomto roku sa vám podarí event ešte zväčšiť — držím vám palce, lebo je to úžasný projekt s parádnou myšlienkou. A snáď sa tento rok podarí (konečne) prísť aj mne ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD "WHERE TO BUY ETHICAL CLOTHING PART 02"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne! ❤ A verím, že sa to už podarí a stretneme sa!

   Odstrániť
 3. Na túto udalosť som už párkrát na sociálnych sieťach narazila a musím povedať, že Vám patrí všetka úcta, že ste sa na to dali a dokázali to tak krásne zorganizovať. Skvelá myšlienka, dúfam, že ročníkov bude čo najviac :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest