Košice, Slovensko

To správne načasovanie


Veľmi dlho bol môj mindset nastavený tak, že som sa príliš pýtala, prečo sa všetko v mojom živote deje práve tým spôsobom. Lenže udalosti minulého roka tento spôsob uvažovania úplne zavrhli a v mojom živote sa zjavila veta: "Takto to malo byť."

Hneď v januári minulého roka, keď som cítila, že som na úplnom pokraji vypätia, som si povedala, že skúsim byť hlavnou animátorkou. Nevedno ako a prečo, mala som pocit, že by stálo za to vyskúšať niečo také. Samozrejme, ako vždy som nesmierne panikárila a hlavou mi vírilo nespočetné množstvo myšlienok ako to nezvládnem. No na druhej strane som sa cítila byť pripravená na takúto výzvu. A práve to ma hnalo vopred viac ako by som možno sama chcela.

No čo bolo dôležitejšie, dostala sa mi do života jedna osôbka. Taká, o ktorej som už dávno predtým vedela, no akosi sme sa spojili až práve v januári. Len pár mesiacov po nej prišla druhá, tiež úžasná osôbka, ktorá sa mi opäť preplietla s mojim životom natoľko, že si nedokážem predstaviť, že by tu nebola. A prišli ďalší. Niektorí odišli, no niečo pekné po sebe zanechali. Opäť, takto to malo byť.

Aj rozchod sa mal stať v tom období a za takých podmienok.

Aj návšteva psychologičky a zistenie diagnózy.

Aj mnohé nevydarené skúšky, či už tie o trpezlivosti alebo školské.

A tak som tu. Ani sama, ani osamelá. Šťastná. Usmiata. Obklopená úžasnými ľuďmi. Na konci januára, prvého mesiaca novej dekády. Vonku za oknom nádherne sneží, hrá mi obľúbená hudba a mám skúškové konečne za sebou. Ani som neverila ako sa počas jedného mesiaca môže ešte o niečo viac vecí zmeniť. No bola to dobrá zmena. A som vďačná. Za všetko a všetkých, ktorí sa mi do života priplietli a niečo v ňom zanechali.

Na dnes len takto v krátkosti, pretože potrebujem virtuálny detox. Doprajte si ho aj vy. Je to krása, vážne. A teším sa na Vás a Vaše nádherné reakcie pri ďalších článkoch. ❤
Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Hezky napsáno. Také si myslím, že virtuální detox je potřeba. Ať se ti daří i nadále :)

  One Loving Girl

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Och, tento článok ma spravil šťastnou, lebo z neho cítiť, že si skutočne a úprimne šťastná i ty ❤ Veľmi ti držím palce, nech ti úsmev dlho vydrží!

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "SOLID DEODORANT BY PONIO"

  OdpovedaťOdstrániť
 3. :) prajem ti v živote veľa veľa šťastia nech sa ti darí a nech si šťastná a plná písania takýchto krásnych príspevkov
  leekralovaa

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tiež si sama hovorím, že jednoducho niektoré veci sa mali práve stať takým spôsobom, akým sa stali. Pri niektorých mi táto "mantra" pomáha a upokojí ma, no pri niektorých stále krútim hlavou, plačem a stále nechápem, prečo sa stali. Snáď raz pochopím.

  .. a virtuálny detox musí byť fajn, mala by som ho niekedy skúsiť!

  IVANNA MALIK / prečítaj si: SNAŽÍM SA BYŤ EKO / NAKUPOVANIE / sleduj ma na IG: @ivannamalik_

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máš pravdu, aj pre mňa to je veľmi upokojujúce a tiež ma z času na čas niečo zaskočí tak, že si to nedokážem odôvodniť :)

   Odstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest