O ružových okuliaroch


Ružové okuliare. Taká moja malá drobnosť, ktorú som si kúpila priam bez premýšľania. Taký malý darček odo mňa pre mňa. No s hlbším významom.
Všetci vieme ako sa to hovorí. Keď sme zaľúbení, vidíme svet ako cez ružové okuliare. Áno, tento článok bude o zaľúbení. O láske. Ale nikto nepovedal, že musí ísť vždy len o lásku k niekomu. Niekedy ten "niekto" je sám život.

A presne tak to bolo aj v mojom prípade. 

Minulý rok bol plný pádov, plný pozitívnych i negatívnych situácií. Plný ľudí. Plný zmien. 

A tak som pred Vianocami navštívila obchodné centrum kvôli darčekom. S mojou úzkosťou a záchvatmi paniky som sa snažila čo najrýchlejšie nakúpiť to potrebné a odísť, keď som v H&M pri doplnkoch našla takúto somarinu. Ružové okuliare v tvare srdiečok. Zasmiala som sa, pretože kedysi v mojich "preteen years" sa mi presne takéto páčili, no nikdy som nemala odvahu kúpiť si ich či nebodaj neskôr aj nosiť. Nechcela som sa cítiť trápne, detinsky, alebo hlúpo. No teraz bolo niečo inak. Teraz viem, že na pohľadoch ľudí okolo mňa nezáleží. A ani na ich názoroch.

Vzala som ich. Zaplatila. A dala pod stromček. Sama pre seba. Spočiatku som im ani nepripisovala nejaký hlbší význam, no pár dní po Vianociach sa ma istá blízka osôbka pýtala, prečo som si takúto "volovinu" kúpila. Práve vtedy som tým okuliarom dala význam. Jednoducho povedané, že chcem nasledujúci rok vidieť "ako cez ružové okuliare". Že už viac nechcem vidieť dookola len to negatívne na sebe či na svete. Že chcem konečne vidieť všetko krajšie. 

Prvý krát keď som ich mala na sebe, na mňa prišiel taký zvláštny pocit. Čakala som divné pohľady od ľudí, ale na druhej strane som bola nadšená z takej maličkosti. Cítila som sa o trošku viac sebou a hlavne, odvážnejšou. Asi si hovoríte, že to je absurdná blbosť tešiť sa z okuliarov. No dlho som sa snažila byť neviditeľná. Chodila som oblečená tak, aby som nepútala žiadnu pozornosť. A práve takýto malý doplnok bol pre mňa výstupom z komfortnej zóny. O trošku viac som opäť dala navonok to svoje pravé "ja". Tú zamlčanú časť osobnosti, ktorú som skrývala. Takú tú bláznivú vnútornú Viki, ktorú poznajú len tí blízki priatelia. A poviem vám, bola to tá najlepšia vec, ktorú som mohla urobiť.

Ružové okuliare.

Taká malá, absurdná vec.

A predsa majú hlbší význam..

Pomohli mi urobiť ďalší malý krôčik k zaľúbeniu sa.

Do sveta.

Do seba.

Do života.

Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Miluju to tady čím dál tím víc <3 Ve tvých článcích se vždycky trošku najdu a zároveň čtu něco, co mi vnitřně dělá radost a vím, že bych to asi cítila dost podobně :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Paulíííí! Ďakujem 💕 Ani nevieš ako ma teší taký krásny komentár.

   Odstrániť
 2. Krásne okuliare. Ja mám ružové také ako z 80. ale sú trošku tmavšie. Ale tvoje sú naozaj veľmi krásne

  UPDATE: Ako sme to oznámili rodine?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Och, to je taký krásny článok ❤ Vždy, keď čítam takéto tvoje pozitívne a optimisticky naladené príspevky, tak sa cítim ako nejaká proud mother — lebo som nesmierne hrdá na teba, ako si sa dostala cez low obdobie svojho života, a teraz kráčaš za svojimi snami s odhodlaním a vytrvalo. A asi si ani nevieš predstaviť, ako veľmi inšpirujúce to je.
  Nos svoje ružové okuliare — a pripomínaj ľuďom okolo seba, že život je krásny ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "DIY NATURAL FACE MASKS (THAT ACTUALLY WORK)"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 💕 To je tak nádherné, zlato! Ďakujem veľmi preveľmi. Naozaj si mi zlepšila deň.

   Odstrániť
 4. Krásne su. Také by sa mi tiež páčili. A tebe gratulujem k odhodlaniu sa kupit si ich, dat si ich a vystupit z tej komfortnej zony :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest