Košice, Slovensko

Kam som zmizla? Čo bude ďalej? — Budúcnosť blogu a ateliéru


12.6. vyšiel posledný príspevok a sama neverím ako rýchlo ten čas letí. Písala som ho doma, bez práce, pred štátnicami a hlavne v karanténe. Môj stres bol najvyšší za celý život, neverila som v seba, a už vôbec nie v to, že by som ten mesiac zvládla.

A zrazu je koniec septembra. Sedím, s titulom bakalára (trochu nachladená ale to je nepodstatné), vo svojej izbe v podnájme, v ktorej som si spočiatku nevedela predstaviť svoj život. Pri stole, ktorý som ešte pred mesiacom sama zbíjala dokopy. Ťukám do iPadu, ktorý je mojim splneným snom (neberte to prosím ako chválenie) a odrazu vo svojom živote viem čo chcem. 

Posledné mesiace som sa hľadala. Netušila som kam chcem ísť, čo chcem robiť, či som sa vôbec rozhodla správne. No nemám najmenšie výčitky, že som sa venovala len a len sebe. Na chvíľu zmiznúť bolo najlepším rozhodnutím a nevidím na tom nič zlé. Dnes však prišiel ten deň, kedy som všetko vyhádzala z notebooku, urobila potrebné zmeny, vytriedila všetko čo sa dalo zo všetkých zariadení a istým spôsobom začínam niečo nové.

Blog je (ako vidíte) premenovaný. Bolo to rozhodnutie s ktorým som dlho otáľala, no bolo potrebné. Zvažovala som, či to má ešte zmysel meniť, no opäť raz som si uvedomila ako blogovanie zbožňujem. Prekonala som svoju lenivosť a opravila som potrebné. 

Teraz som tu. Píšem. Neviem aké reakcie dostanem na článok, neviem koľko ľudí tu vôbec ešte zavíta, a predsa to skúšam. Poďme však na najčastejšie otázky posledných mesiacov.


Štúdium


Áno, úspešne som ukončila bakalárske štúdium. Štátnice a obhajoby online síce boli tou najviac traumatizujúcou udalosťou počas môjho štúdia, no nakoniec som to zvládla so slzami šťastia. Bakalárku som odovzdala (s názvom Intrapersonálne a interpersonálne faktory rizikového správania stredoškolákov, ak by to niekoho zaujímalo) a v pondelok som si konečne bola aj pre diplom, tesne pred týždennou domácou liečbou nachladenia. Síce sme nemali promócie a diplom sme dostali bez akýchkoľvek gratulácií, ešte vždy neverím že som to zvládla.

Čo sa pokračovania týka, áno pokračujem magisterským štúdiom psychológie. Uvidíme ako to pôjde ďalej, ale verím, že o rok v takomto čase budem zahĺbená do písania diplomovky.Ateliér


Pripravujem mnoho mnoho vecí! A začínam veriť na nejakú zvláštnu telepatiu, pretože s Ivkou z @ivannamalik.design mám zjavne veľa spoločného a všetko čo dá online, je niečo čo som nestihla urobiť pred ňou :D Ale každopádne, je mi veľkým vzorom a inšpiráciou, no samozrejme každá máme vlastný štýl tvorby. 

Blíži sa Halloween a Vianoce, takže prípravy sú okrem ilustrácií v plnom prúde a nechajte sa prekvapiť! V hornej lište na blogu môžete prekliknúť na Etsy či Sashe, kde svoju tvorbu predávam. A neviem sa dočkať kedy všetko uvidíte!Blog


Ako ste si teda už všimli, blog prechádza malou rekonštrukciou. Naďalej plánujem písať, avšak chcela by som niektoré veci pozmeniť. Naďalej sa chcem venovať kozmetike, ale veľmi ma láka aj technika a aplikácie, preto by možno bolo zaujímavé na blogu zverejňovať aj rôzne tipy, vychytávky, ktoré v tomto technologickom svete nemusia byť na škodu. Rovnako sa chcem viac venovať produktivite netoxickému optimizmu, či školským pomôckam a doplnkom. Čo vy na to?

Tiež sa chcem venovať opäť myšlienkovým článkom, selflove a selfcare témam, ale i mentálnemu zdraviu či destigmatizovaniu môjho stavu. Aj vy v otázkach ste odo mňa tieto témy často žiadali a preto vám vyhoviem.


Lifestyle


Tak ako od augusta avízujem na sociálnych sieťach - presťahovala som sa! Po mnohých rokoch váhania som konečne urobila tento veľký krok, aj keď som stále v Košiciach. Bolo však načase sa osamostatniť, trochu tým pomôcť rodičom a dopriať dospievajúcej sestre súkromie. Bolo to jednoznačne to najlepšie rozhodnutie, a aj keď bývam v úžasnej lokalite, rodina mi miestami dosť chýba. To však nie je pointou tejto časti článku.

Veľa z vás mi na sociálnych sieťach chválilo môj kútik v izbe, dizajnové doplnky, "aesthetics" môjho stola a preto Vám budem prinášať články a fotografie aj z tejto kategórie. Ja sama si ulietávam na kombinácii rosegold, bielej, medenej a nude farieb a preto verím, že sa Vám aj tieto príspevky budú páčiť.Mental health


Toto je síce na iné články, no priznávam sa, že som v živote nebola šťastnejšia. Splnili sa mi všetky sny a preto prichádzam na tú ďalšiu časť - hľadanie nových snov. Aj popri úzkosti a depresii som na tom každým dňom trochu lepšie a je to na nezaplatenie. Môj odkaz pre Vás:

Dávajte pozor na seba ale i na svojich blízkych a priateľov.
Neverte dezinformáciám a všetky informácie si overujte.
Buďte milí, ale i konštruktívne kritickí a úprimní.

Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. To je spousta změn! Gratuluji k titulu i k odstěhování a držím palce se všemi tvými cíli :) Tím, že studuji IT, chci také více technologie zapojit do témat mého blogu. Tak snad se nám to podaří :)

    Gabux | Poslední článek

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest