Košice, Slovensko

Tajomstvo Udržateľného Šťastia — dreamandlive.sk + SÚŤAŽ


Katku z dreamandlive.sk ste určite už minimálne na Instagrame zachytili. Jej dokonalé pastelové fotografie, úprimný a nefalšovaný optimizmus a v neposlednom rade aj jej magazíny a zápisník s názvom Tajomstvo Udržateľného Šťastia. Katka je takou našou éterickou vílou v tomto pochmúrnejšom svete a pre mňa je už dlho obrovskou inšpiráciou.


Prečo o tom ale píšem na svojom blogu?

Pred niekoľkými mesiacmi sa mi naskytla úžasná, priam vysnívaná príležitosť zúčastniť sa testovania vyššie spomínaného zápisníka. Sama som neverila vlastným očiam, keď som pozerala na mail od Katky, že sa do testovania môžem zapojiť (a to som ešte netušila, čo má pre mňa Katka pripravené dobudúcna - ale o tom potom). 


A tak som venovala dlhé chvíle testovaniu zápisníka popri mojim iným povinnostiam. Časom som si uvedomovala, že aj keď nejde o finálnu verziu, k zápisníku som sa vrátila vždy, keď som to tak vnútorne potrebovala. Bola som z niečoho vykoľajená? Otvorila som si zápisník. Bola som smutná a trápila som sa niečím? Opäť zápisník.


Popri poznámkovaní toho, čo by som vyladila (úprimne a hlavne s konštruktívnou kritikou, keďže tá vie vážne posunúť a doladiť detaily), bol pre mňa zápisník malým únikom z reality


Po testovaní sa ku mne zápisník dostal v jeho zhmotnenej podobe, zabalený v jemnom papieri a previazaný ružovou pastelovou stužkou. Cestou z pošty som ho neotvárala, len aby sa mu nič nestalo. Bolo to pre mňa niečo tak krehké a dokonalé, že som odolávala vôbec otvoriť balíček. A najlepší pocit? Bola som jeho súčasťou aj tým maličkom čo som pre neho pri testovaní urobila. 


Nadšenie po odbalení bolo väčšie ako som očakávala. Pre niekoho by to mohol byť len obyčajný zážitok, ale po mojej skúsenosti som vedela, že tento zápisník mení životy. A ten môj zmenil.Prečo a ako zmenil tento zápisník môj život?


Kúzlo je aj v zápisníku, ale začať treba od seba. Sebareflexiou, vypísaním strán a hlavne vlastným zamyslením nad tým všetkým robíte malé kroky, ktoré sú pre váš posun ďalej významné a ani o tom neviete. Mne osobne najviac pomáhajú stránky, ktoré sú akýmsi porovnaním toho čo bolo a to čo bude ďalej. Už hneď na začiatku som si spísala to čo ma tešilo ale i to, čo mi spúšťa negatívne myslenie a bolo to pre mňa veľkým krokom vopred. Dokázala som si priznať, že to čo ma orientuje negatívnym smerom, začína vo mne a nie v iných. A všetko je len o mojom pohľade na svet.


V momente keď som si spísala úvodné stránky, cítila som sa nabudená k tomu čo v živote zmením. Odrazu som bola o trochu viac motivovaná, nadšená a inšpirovaná. Prechádzať tie nádherné stránky a ilustrácie pre mňa bolo veľmi upokojujúce a motivačné. 


Najobľúbenejšie časti zápisníka?


Jednoznačne habit tracker. Vidím progres, vidím tú zmenu v živote. Každý deň ma to núti sadnúť aspoň nachvíľu k zápisníku a darovať si ten čas pre seba, ktorý potrebujem. Vypĺňanie zápisníka je pre mňa relax spojený s pohľadom do svojho vnútra, čo mi jednoznačne pomáha v osobnostnom raste.


Všetko dobré v živote mám odrazu priamo pred sebou, v rukách a čiastočne zhmotnené. A keď je najhoršie, môžem sa obzrieť späť na všetko to krásne čo som zažila a čo ešte zažijem. Všetky moje projekty sú "už na papieri" a to ma motivuje pokračovať v nich a pracovať o to viac. 


Avšak musím priznať, že všetky časti sú moje obľúbené. Boli veľmi starostlivo vybrané a usporiadané do zápisníka, majú svoj veľký význam a logiku. Práve to usporiadanie vedie k tomu, že po vyplnení zápisníka človek cíti vnútornú vyrovnanosť. Ako je na tom môj zápisník?


Z veľkej časti vyplnený, vždy na stole a pripravený. Kedykoľvek nad niečím váham, stačí mi ho otvoriť a vidím kam ma doposiaľ dostal. Je skvelé mať ho poruke a vždy si vďaka nemu pripomínať, prečo som sa dala na takú životnú cestu, na akej som. 


Ako zápisník vypĺňať?


Dôležité je nájsť si čas, pokoj, pohodlie a príležitosť. Mne veľmi pomáha vrátiť sa k nemu vždy večer, kedy mám čas a pokoj. Zapálim si sviečku, nalejem si víno alebo teplý čaj a ponorím sa do svojho vnútra. Nad každou úlohou sa zamyslím a až tak napíšem svoju odpoveď. Hlavne sa snažím vypĺňanie neunáhliť a vážne venovať dostatok času tomu, aby som dokázala realisticky zhodnotiť svoje schopnosti, ale zároveň sa zasnívať nad vlastnou budúcnosťou ale i doterajším životom. 


Prečo je pre mňa tento zápisník taký úžasný?


Prvorade sa naň pozerám zo strany tvorcov - Katky z @dreamandlive.sk, Janky @janka.dann a Silvie zo @susan_and_sis_decore. Tieto úžasné ženy si dali obrovskú námahu aby dotiahli zápisník k dokonalosti, čo je priam úžasné. Všetky ilustrácie, spracovanie a text sú dotiahnuté do najmenšieho detailu a každá maličkosť má svoj význam. Celý zápisník je tvorený s toľkou láskou a úžasnou víziou, a už len to je obrovskou inšpiráciou pre každého, kto tento zápisník má možnosť držať v rukách. 

 

V čom je to Tajomstvo Udržateľného Šťastia pre mňa?


Našla som ho v samej sebe. Bolo tam celý čas, ale zápisník pomohol k tomu, aby som ho našla. Stále je to veľmi dlhá cesta, často kľukatá, no teraz už viem, že každá maličkosť má svoj význam. Práve kvôli zápisníku to nevzdávam. Práve kvôli myšlienkam, ktoré vo mne zápisník vytvoril a dokázal dať na papier, mám stále chuť ísť ďalej a zlepšovať čo sa dá. V týchto ťažkých časoch je pre mňa priam terapeutické spisovať si to, čo ma ženie dopredu. 


Aká je moja rola pri tomto zápisníku?


Ako názov napovedá, stala som sa ambasádorkou. Mojou rolou je tento zápisník posunúť ďalej a ukázať, že má zmysel. Nejde len o nejaké moje chválenie. Pre mňa je zápisník nástrojom, ktorý mi dokázal zmeniť život. A práve preto chcem aby mojim posolstvom bolo v tomto neľahkom svete dať ľuďom aspoň malú nádej aby šli za tým, čo ich život môže naplniť a zveľadiť. Veľká vďaka patrí Katke, že mi dala možnosť byť ambasádorkou práve pre jej projekt a verte, že týmto to všetko nekončí. Ale zatiaľ budem(e) tajnostkárky.


Každý máme právo na šťastie. Nie len tak hocijaké. Udržateľné šťastie.


A to sa dá docieliť napríklad Tajomstvom Udržateľného Šťastia.


Ak máte záujem o tento zápisník, Katka ešte pár kúskov má, preto sa jej neváhajte ozvať prostredníctvom tejto stránky https://www.dreamandlive.sk/tajomstvo-udrzatelneho-stastia/


Môžete sa taktiež zapojiť do súťaže, ktorá prebieha na mojom profile cez tento odkaz https://www.instagram.com/p/CHNh0SInn21/


Teším sa na Vás pri ďalšom článku a budem veľmi rada ak mi napíšete, čo pomáha vám pri vašej ceste za šťastím. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Zápisník vypadá krásně, jen bych možná ocenila i nějakou fotku, jak vypadá vevnitř :) Mně při mojí cestě pomáhají asi nejvíc každodenní maličkost, které mi dělají radost :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Fotografie vnútra som nechcela fotiť, keďže sú vyplnené, ale na instagrame Katky nájdeš mnoho fotografií! :)

   Odstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest