Košice, Slovensko

Tarte — Tartelette in Bloom a Birthday Set

tarte, tartelette in bloom, palette, eye palette, eye shadow, tartelette

Tarte cosmetics je americká značka, ktorú podľa môjho skromného prieskumu dosť ľudí ešte stále nepozná. Dostala som sa však k ikonickým produktom ako je paletka Tartelette in Bloom; Lights, camera LASHES, či lícenke v odtieni Quirky v edícii Tarte Rewards. Dnes vám o týchto produktoch poviem niečo viac.


Produkty som si prv chcela objednať priamo zo stránky, no nakoniec ma Lenka z fromlenka.sk presvedčila, že si produkty môžem objednať aj od nej a nečakať kým mi ich doručia. A tak som teda tu, s troma kúskami značky Tarte, ktoré posledné dni používam na dennej báze. Táto značka sa pýši certifikátom cruelty free, vegan friendly, derm-tested, gluten free, hypoallergenic, no-soy, čo je úplne výhodou pre tých, ktorí si žiadajú kvalitné produkty za relatívne dostupnú cenu. 


Tartelette in Bloom


Prvou vecou, ktorej som absolútne nedokázala odolať, je paletka Tartelette in Bloom. Už na prvý pohľad je nádherná, aj keď ide o takú tú must-have nude paletku. Mne osobne v zbierke vždy chýbala takáto jednoduchá, ale zároveň veľmi multifunkčná paletka a preto som dlho neváhala. Skladá sa z nádherne usporiadaných dvanástich odtieňov. Čo ma veľmi zaujalo, je kľúčová zložka - amazonian clay. Z môjho googlenia som prišla na to, že je mnohými považovaná za tú "najdokonalejšiu" prírodnú zložku a práve značka Tarte ju využíva v mnohých svojich produktoch. Táto ingrediencia je údajne veľmi osožná pre jemnú pleť a má výrazné účinky na obnovu pokožky.


tarte, tartelette, tartelette in bloom, palette, eye shadow, eye shadow palette, cosmetics, beauty


Čo sa jednotlivých tieňov týka, majú úžasnú pigmentáciu. Tmavšie matné tiene sú úplne dokonale sýte a čo sa lesklého "rocker" a ligotavých "funny girl a firecracker" týka, jednoznačne je vhodné použiť setting spray alebo vodou navlhčený štetec, aby ste z nich dostali maximum. Pracuje sa s nimi veľmi dobre, všetky dokonale ladia a navzájom sa veľmi dobre zapracúvajú. Celá paletka má veľmi jemnú vôňu (pravdepodobne spôsobenou vanilínom v ingredienciách) a pôsobí drahým, elegantným dojmom. 

Je ťažšia ako som čakala, a má úplne dokonalé, kvalitné veľké zrkadlo, čo z nej robí ideálneho spoločníka na cesty. Pre mňa je určite ideálnou na každé ročné obdobie, prípadne si dopomôžem výraznejšími tieňmi z iných paletiek. Čo sa odtieňov týka, je vhodná pre akékoľvek odtiene pokožky a určite sa s ňou bude veľmi dobre pracovať bleduľkám, ale i napríklad černoškám. Na očiach tiene vydržia ako bez dotknutia celý deň, viete ich použiť úplne jemne, alebo poriadne nasýtiť. Tmavšie tiene majú tendenciu pri líčení trochu opadávať, no pre mňa to nie je problémom, ktorý by ma odradil od paletky.

tarte, tartelette, tartelette in bloom, palette, eye palette, eye shadow palette, eye shadow, beauty, cosmetics


Odtiene:
charmer - matná krémovo-biela
flower child - matná nude s broskyňovým podtónom
funny girl - ligotavá pripomínajúca šampanské
jetsetter - matná teplá "taupe"
smarty pants - matná pripomínajúca opálenie
sweetheart - matná broskyňová
rocker - lesklá "taupe"
firecracker - ligotavá bronzovo-medená
rebel - matná teplá gaštanová
smokeshow - matná čierno-hnedá
activist - matná tmavá a studenšia hnedá
leader - matná hnedá s nádychom do bordovej až fialovej

 

tarte, tartelette, tartelette in bloom, eyeshadow, eye shadow, palette, eye shadow palette, cosmetics, beauty


Birthday set

Birthday set obsahoval zvyšné dva produkty v miniatúrach a to konkrétne lícenku a ich ikonickú riasenku.


Amazonian Clay 12-Hour Blush


Táto lícenka v odtieni quirky je jednoznačne ikonickým produktom značky Tarte a pri pohľade na ten dokonalý odtieň som ostala veľmi nadšená. Ide o jemne broskyňovú, matnú lícenku s teplým podtónom, ktorá je ako stvorená pre mňa. Opäť obsahuje amazonian clay a narozdiel od paletky nemá žiadnu vôňu. Je jemná, takže sa netreba báť prehnane oranžových líc, vôbec nepráši a veľmi dobre sa s ňou pracuje. Zatiaľ som do nej siahla asi 5 krát a vôbec to na nej nevidno, čo ma veľmi teší. Trošku mi v nej chýba zrkadielko, ale samozrejme ide len o cestovnú verziu, preto ma to nemrzí.


tarte, quirky, amazonian clay, blush, face, beauty, cosmetics


Lights, camera, LASHES 


Riasenka hrdo hlási, že je 4-in-1, čo znamená, že by mala predlžovať a zväčšiť objem rias, pričom taktiež vďaka ultra-čiernym pigmentom má vykúzliť tie najčiernejšie riasy. Formula tiež obsahuje vitamíny, čo má tiež prispievať zdraviu rias. Za mňa je riasenka vážne multifunkčná a robí veľmi pekný riasy - skoro lepšie ako moje obľúbenkyne od Essence a Catrice. Neobsahuje žiadne parabény, ani minerálne oleje či glutén a na riasách pôsobí dojmom umelých rias - avšak v žiadnom prehnanom zmysle. Právom ide o obľúbenú riasenku tejto značky a jednoznačne si ju po vypotrebovaní zaobstarám opäť. 


lights, camera, lashes, mascara, eye, makeup, beauty, cosmetics, tarte


Čo sa teda finálneho pohľadu na značku Tarte týka - tieto produkty ma nesmierne potešili a jednoznačne sa stali stálicami v mojej kozmetickej zbierke. Ide o krásne a kvalitné produkty, do ktorých sa jednoznačne oplatí investovať. Od Tarte som už skúšala lip sculptor (rúž a lesk) v odtieni VIP, ktorý mám tiež ešte stále k dispozícii a jednoznačne ide o obľúbenca. Z e-shopu značky neplatíte clo, nakoľko ide o produkty odosielané z UK a nad určitú čiastku neplatíte ani poštovné. Preto je pravdepodobne jednoduchšie ak sa spojíte viaceré a nakúpite produkty spolu. Určite sa v budúcnosti rozhodnem aj pre objednávku, pretože som vážne spokojná a určite chcem skúsiť viac.


Čo vy a Tarte? Máte nejakú skúsenosť, alebo o značke počujete prvý krát?

 


 

Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Paletky už nekupujem, všetky som posunula sestre a moje očné líčenie som zredukovala len na riasenku, ale fuf, táto paletka je neskutočne krásna 😍 Jednoduché nude odtiene, trošku trblietok, a k tomu ešte aj výraznejšie tmavšie? Úplne dream paletka 😅

  SIMPLYBERENICAFacebook PageREAD ABOUT "T-ZONE PEEL-OFF FACE MASK BY KVITOK"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. úplne chápem, mne sa popravde už ani nechce poriadne líčiť, ale táto paletka ma presvedčila 🤍 a za mňa je tou najlepšou všestrannou paletkou

   Odstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest