Košice, Slovensko

Tipy na 5+1 skvelých vecí, ku ktorým sa viete dostať (legálne) zadarmo


Študentský život nie je vždy úplne najlacnejší. Áno, asi sa mi to ľahko hovorí, keď na Instagrame ukazujem svoju techniku či kozmetiku. Nie vždy je dôležité mať peniaze a dopriať si Netflix, Spotify, či členstvá v rôznych aplikáciach. Niekedy to musí byť "Fake it till you make it" a ja Vám dnes ukážem ako na to.

Často sa dá veľmi elegantne vynájsť, a nemusí to byť hneď len nelegálne. Vďaka tohtoročnej situácii som mala viac než dosť času na to, aby som jednoducho googlila. Hľadala. Všímala si aj niečo iné. Prispôsobila algoritmus sociálnych sietí tak, aby som nedostávala len vtipné či inšpiratívne obrázky a kozmetiku. A poviem vám, oplatilo sa to. 

Odrazu využívam naplno LinkedIn, bez Google Kalendáru či Google Docs sa nepohnem ani na krok a po kurze Digitálneho Marketingu od Google vnímam celý svet sociálnych sietí úplne inak. A dnes by som sa s Vami veľmi rada podelila o tom, ako môžete aj vy využívať výhody o ktorých ste možno ani len netušili, že ich máte priamo pod nosom. Poďme teda na to.Notion

Notion je aplikácia pre Mac aj Windows, pre iPhone aj Android používateľov. Prvý krát som si ju všimla pri inštalovaní základných aplikácií do iPadu, nejak viac som sa ňou však nezaoberala. Ide o taký malý unikátny work-space. Jasné, viete si work space vyskladať aj cez aplikácie Todoisť, Trello, Google Calendar... Tu to je však všetko v jednom a práve preto je Notion tak výnimočný. 

Vytvoriť si tu viete fakt čokoľvek. záznamník návykov, rôzne rozvrhy, databázy, kalendáre, to-do listy, žurnál. Jednoducho čokoľvek čo Vám môže pomôcť pri organizovaná času a efektívnom manažmente všetkých povinností.

Ako ho získať zadarmo?

Jednoducho pôjdete na stránku https://www.notion.so/students a vyklikáte svoj študentský e-mail. Nie som si úplne istá či Notion funguje aj pre stredoškolákov, ale vysokoškolákom by však mal bez problémov ísť.

Získate teda predplatné počas celého vášho štúdia (kým Vám bude fungovať študentský e-mail) tejto aplikácie s Personal Pro plánom. Nemusíte zadávať žiadnu platobnú kartu, jednoducho hodíte e-mail a ste tam! 


Canva for Students

Kto by nepoznal Canvu? Každý kto sa hýbe aspoň trošku na sociálnych sieťach pozná túto platformu pre grafický dizajn. Mnoho bezplatných "templates" pre akýkoľvek typ príspevkov, životopisov, vizitiek či iných projektov. Samozrejme, mnoho fontov či obrázkov je obmedzených, ale ak nie ste študenti, viete si s pomocou platobnej karty otvoriť Canva Pro zadarmo na mesiac. Ale, študenti majú obrovskú výhodu.

Ako ju získať zadarmo?

Cez stránku https://education.github.com/students máte možnosť získať celý GitHub Student Developer Pack. Jednoducho sa budete riadiť inštrukciami na obrazovke, vložíte svoj univerzitný mail et voilá - schvália Vám Canvu na celých 12 mesiacov zadarmo. Opäť ako pri Notion predpokladám, že si svoju subscription viete predĺžiť kým študujete. Aké super, nie?MyMoleskine Templates & Paper Toys

Moleskine je značka drahých a hlavne veľmi kvalitných zápisníkov. Ja sama mám to šťastie jeden vlastniť (a poctivo som za neho vyhodila cez 14€ v zľave) a vďaka nemu som prišla na to, že ponúkajú stránku s rôznymi "freebies". 

Ako ich získať?

Stránka https://mymoleskine.moleskine.com/community/msk-templates/ ponúka jednu kopu rôznych bezplatných vymožeností pre Váš Moleskine, ale aj iné zápisníky či bullet journals. Databáze Kníh ke stažení

Čítaním kníh nemusíte žiť len jeden život. Tým sa pravdepodobne riadi aj stránka DatabazeKnih, ktorá začiatkom tohto roka, po vypuknutí pandémie, sprístupnila stovky kníh zadarmo. Sú v češtine, ale nám ako Slovákom by tento jazyk nemal robiť najmenší problém.

Ako ich získať?

Veľmi jednoducho. Otvoríte si stránku https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni, vyberiete si Vašu obľúbenú knihu a stiahnete. To je všetko. Jednoduché, že?Saffron Avenue Freebies

Saffron Avenue je dizajnové štúdio, ktoré tvorí nádherné kaligrafické kúsky, fonty, webové stránky a samozrejme, majú aj svoje freebies. Netreba Vám k tomu nič, žiadne heslo len poznať tú správnu stránku.

Ako sa k ním dostať?

Otvoríte si https://saffronavenue.com/blog/category/tutorials-freebies/ a ste tam. Nič viac.


Dream and Live magazíny

S dovolením Katky Vám zazdieľam aj to, ako sa dostať zdarma k všetkým magazínom Dream and Live. Posledný sa dá dokonca ešte aj zakúpiť, takže ak chcete podporiť Katku a jej tvorbu, vrelo odporúčam! Držať tieto magazíny v ruke je totiž úplne iný pocit a zároveň ide o priam výstavné kúsky.

Ako sa k ním dostať?

Cez stránku https://www.dreamandlive.sk/dream-live-magazine/ kliknete na titulku magazínu a je to! Nič viac robiť nepotrebujete a môžete si užívať nádherné rozhovory, fotografie a nespočetne veľa inšpirácie.

 Ďalšie stránky a tipy, ktoré stoja za vyskúšanie

KeyboardShortcuts 

https://typefacts.com/en/articles/keyboard-shortcuts

Microsoft Office 365

Stačí sa prihlásiť študnetským účtom et voilá - máte Office zadarmo.

EFSET Certifikát

Viete dobre anglicky ale nemáte žiaden certifikát? Zadarmo a rýchlo si ho viete vystaviť v EFSET cez https://www.efset.org/

Google Garáž - Základy Digitálneho Marketingu

Bezplatný, celosvetovo uznávaný certifikát zo základov digitálneho marketingu? Pár hodín učenia cez https://learndigital.withgoogle.com/digitalnagaraz a certifikát je na dosah.

Tak a sme na konci. Verím, že Vám tento článok pomohol či už ste študentmi univerzity alebo nie. Snažili sme sa zahrnúť tipy, ktoré môže využiť každý. Ak máte akékoľvek tipy na resources ku ktorým sa dá dostať legálne zadarmo, budeme veľmi radi ak nám ich napíšete do komentárov.


Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Vôbec som nevedela, že Canvu viem mať zadarmo so študentským mailom. Ďakujem veľmi pekne, určite využijem! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na Saffron Avenue určite mrknem, vďaka za tip!
  Mne dnes (keďže je pondelok) email pripomenul ďalšiu vec, ktorá možno niekomu pomôže — CreativeMarket, teda stránka, kde sa dajú zohnať rôzne stock photos, grafika, inlustrácie, fonty a podobne, ponúka možnosť založenia účtu; a po zaregistrovaní ti v pondelok vždy posielajú šesť zaujímavých produktov ÚPLNE ZADARMO. Takže nestačí nič, iba sa prihlásiť a potom veselo sťahovať. Myslím, že tebe by sa to určite hodilo a páčilo ❤

  SIMPLYBERENICAFacebook PageREAD ABOUT "LET'S START A B(R)AND"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ooo áno, creative market som zabudla doplniť, dlhodobo využívam 🤍

   Odstrániť
 3. Tento článok ukladám. Toto je skvelé. Musím povedať, že ani jednu zo stránok som nepoznala, ale najviac ma potešila tá canva pro. Idem na vec. Moc ďakujem.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest