Košice, Slovensko

The Ordinary — o produktoch a mojej štvormesačnej skúsenosti s touto značkou


Je to tu! Konečne ste sa dočkali. Kozmetiku The Ordinary od Deciem som sa konečne donútila pofotiť, a nakoľko v najbližšej dobe už nebudem objednávať nič, rozhodla som sa spísať článok s mojimi pocitmi po piatich mesiacoch strávených s touto značkou.


Okrem mojich názorov a recenzie som sa rozhodla trošku viac preskúmať produkty The Ordinary a priniesť na nich zároveň trošku iný pohľad. 


⋒ O kombinovaní aktívnych látok


 • Ak používate akékoľvek produkty, liečivá na pleť predpísané lekárom (antibiotické maste, roztoky), vždy sa nezabudnite poradiť so svojim lekárom, ideálne dermatológom.
 • Patch Test je nevyhnutnosť. Akémukoľvek použitiu aktívnych látok (a niekedy aj pleťových masiek či  farieb na vlasy) by mal predchádzať takzvaný patch test. Na tenšiu kožu - napríklad na zápästie nanesieme malé množstvo produktu pre pozorovanie, či sa nevyskytne neželaná reakcia. Vykonanie patch testu závisí od konkrétnych produktov a viac si môžete prečítať na deciem.com
 • Ak vaša pleť nemá žiadne nežiadúce reakcie na produkt, kombinovať môžete prakticky všetky aktívne látky
 • Látky ako AHA/BHA/PHA kyseliny, retinoidy, niacinamíd, vitamín C, kyselina hyalurónová či alfa arbutín môžete medzi sebou kombinovať bez problémov 
 • Veľmi jemné pálenie či začervenanie pleti nemusí hneď signalizovať problém. V priebehu dňa sa pokožka ľahko poškodí, akýmkoľvek zaškriabnutím či pošúchaním čo môže spôsobiť jemné pálenie. Ak je však pálenie subjektívne príliš silné, je lepšie netrápiť pleť a produkty zmyť vlažnou čistou vodou
 • Menej je viac a to platí aj pri kombinovaní. 2 až 3 aktívne látky ráno či večer sú ideál. Nie je dobré pleť úplne vyčerpávať


Možno si niektoré poviete "akú zbytočnú chémiu na seba patlem, dá sa to aj prírodnými produktmi". Dovoľte mi pripomenúť, že aj voda je chemická látka. Aj všetko to prírodné, je chemické. Lenže je rozdiel medzi dobrou a zlou chémiou a niektoré chemické látky majú svoj dôležitý význam v kozmetike. Ale o démonizovaní chémie v kozmetike sa vám rada rozpíšem inokedy. 

Aj prírodné látky sú chemické. Rozdiel je však medzi dobrou a zlou chémiou.

The Ordinary vs. Revolution Skincare

Prečo som si však vybrala značku The Ordinary a nie Revolution Skincare? Popravde, cena produktov od The Ordinary je lepšia a poštovné nad 25€ je zadarmo. Balíček mi prišiel z UK do štyroch dní, čo je podľa mňa vážne super. Nerada sa ulakomím na niečo čo je len tak dostupné, aj keď to je drahšie. Ale toto je len taká malichernosť pre niekoho, kto chce ušetriť.  

Rozdiely v zložení ma jednoznačne pritiahli k The Ordinary. Tri produkty oboch značiek porovnala Drew v tomto článku, ale ja Vám zhrniem tie najdôležitejšie postrehy. AHA + BHA peeling sa líši už len v tom, že verzia od Revolution Skincare obsahuje alcohol denate, ktorý napríklad na mojej pleti v produktoch nerobí veľmi dobre. Alkoholy v skincare sú celkovo pre viacerých ľudí veľkým "nie". The Ordinary používa 3 aktívne kyseliny a aloe vera na upokojenie, zatiaľ čo Revolution Skincare využíva len 2 kyseliny a ovocné extrakty, ktoré môžu pleť viac podráždiť. V tomto prípade je priamo na konkrétnom človeku, či chce ísť smerom ovocných extraktov, alebo aktívnych kyselín.
 
Nie všetko čo má v sebe slovo "prírodné" znamená automaticky "dobré".

Ďalšími sú rozdiely v Caffeine Solutions týchto značiek. Revolution sa líši hlavne v tom, že miesto zložky EGCG (Epigallocatechin Gallatyl Glucoside - výťažok zo zeleného čaju) využil HA (kyselinu hyalurónovú) a aj to v množstve pod 1%, čo je priam zanedbateľné. The Ordinary na rozdiel od Revolution obsahuje viacero antioxidantov, ureu na hydratáciu a kyselinu hyalurónovú vo vyššej koncentrácii ako je len 1%. To robí z The Ordinary opäť efektívnejšieho víťaza.

Je už na konkrétnom spotrebiteľovi, ktorú značku si zvolí. Za mňa jednoznačne vyhráva The Ordinary, na základe pozitívnej skúsenosti. Čo sa konkrétne Caffeine Solution týka, mám odskúšanú aj značku Revolution, a musím priznať, že žiadna viditeľná zmena sa pri nej nediala. Značka The Ordinary pre mňa pôsobí omnoho serióznejšie, rozdiely som videla už po dvoch týždňoch používania a pôsobí taktiež viac sympaticky ako značka primárne dekoratívnej kozmetiky ktorá sa rozhodla ísť týmto smerom.

Výber kozmetiky je individuálny. Dôležité je však vedieť, ktoré zloženie je lepšie a vhodnejšie pre konkrétneho spotrebiteľa.


Pri kúpe aktívnych látok (a celkovo produktov od The Ordinary či iných podobných značiek), je dôležité vedieť, proti akému problému chcete kozmetikou "bojovať". Výhodou stránky Deciem je, že si viete nájsť pri každom produkte na čo sa zameriava. Dôležité je tiež vedieť ako vrstviť tieto produkty. Pre viac produktov a vysvetlenia odporúčam stránku www.deciemchatroom.com.

Poradie produktov v mojej rutine:
1. Produkty kde je základom voda

(Lactic Acid 10%, AHA 30%+BHA 2%, Niacinamide 10% + Zinc 1%, Caffeine Solution 5% + EGCG, Glycolic Acid 7% Toning solution)
2. "Bezvodé" produkty
(Retionoid 5% in Squalane, Retinol 0,5% in Squalane)
3. Olejnaté produkty
(100% Plant-Derived Hemi Squalane)
4. Emulzie
(Natural Moisturizing Factors + HA)
5. Suspenzie
(Vitamin C suspension 23% + HA Spheres 2%)

Poďme sa teda spolu pozrieť na konkrétne produkty od tejto značky. 

Glycolic Acid 7% Toning Solution pH ∼ 3.6

Cena: 240ml za 8,70€

Použitie
Táto kyselina sa používa ideálne večer, nie viac ako raz denne. Po vyčistení pleti nanesiem tonikum na pleťový tampón a jemne nim prejdem celú pleť a krk. Samozrejme sa vyhýbam očnému okoliu a tonikum nechávam pôsobiť - neoplachujem. Pokračujem s ďalšími produktmi. Nepoužívam ju po použití AHA + BHA peelingu, v ostatné dni áno. 

Moje pocity z produktu:
Po niekoľkých dňoch používania som začala pociťovať, že je moja pleť omnoho hladšia a jemnejšia na dotyk. Po použití tonika cítim ľahké pnutie pokožky a viditeľné je aj slabšie začervenanie. Kedysi som po umývaní pleti mala automaticky tvár do červena, ale toto tonikum ju jednoznačne upokojuje. V zložkách nájdete aloe vera, výťažok z koreňa všehoja ázijského, či tazmánskej pepperberry, ktoré majú pleť za úlohu práve upokojiť. Síce mám pokožku citlivejšiu, toto tonikum mi jednoznačne sadlo. 

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐


Niacinamide 10% + Zinc 1% High-Strength Vitamin and Mineral Blemish Formula

Cena: 30ml za 5,90€ a 60ml za 10,60€

Použitie:
Tento produkt sa nanáša na celú pleť ráno a večer pred použitím ťažších krémov. Opäť sa môže vyskytnúť slabé pálenie prípadne slabé začervenanie, ktoré môže byť tiež spôsobené interakciou následných krémov či predchádzajúcich produktov. Nevyhnutný je tak ako pri všetkých produktoch patch test. 

Moje pocity z produktu:
Prvá pomoc pri každom pupienku či vyrážke. Momentálne som na už mojej druhej fľaštičke a odvtedy som žiadne výraznejšie vyrážky nemala. Aj keď som vďaka mliečnej strave cítila, že sa niekde čo to objaví, hneď som si naordinovala toto sérum ráno a večer a za deň bolo po probléme. Jednoznačná láska.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐


Lactic Acid 10% + HA A High-Strength Lactic Acid Superficial Peeling Formulation

Cena: 30ml za 6,80€

Použitie
Kyselina sa aplikuje raz denne, ideálne večer. Je možné rozriediť ju s inými látkami využívanými na oslabenie účinku, kým si pleť na aktívne látky navykne. Ideálne je použiť na čo najmenej poškodenú pleť.  Nakoľko produkt obsahuje aj AHA kyselinu, môže dôjsť k spáleniu pleti a preto je nevyhnutné (aj mimo dňa použitia) používať SPF + vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu týždeň po použití. Obsahuje tazmánsku pepperberry, čo opäť pomáha na zjemnenie iritácie pleti z kyseliny.

Moje pocity z produktu:
D o k o n a l ý produkt! To čo dokáže urobiť s mojou pleťou je jednoznačne úžasné. Ostáva jemná, vypnutá a hlavne nepamätám, kedy som mala nejakú výraznejšiu vyrážku. Čo sa toho upozornenia so slnkom týka, musím sa priznať, že som nebola úplne zodpovedná, ale našťastie sa moja pleť nijako nepoškodila. Čo mňa veľmi potešilo, bol efekt na čiernych bodkách. Kedysi som s nimi mala veľký problém, teraz je problém nájsť nejakú. Jednoznačne po tomto produkte siahnem znova.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐


100% Plant-Derived Hemi Squalane Pure Hemi Squalane

Cena: 30ml za 3,60€

Použitie:
Na vlhké, umyté vlasy nanášam podľa potreby po každom umytí vlasov. Čo sa pleti týka, používa sa pár kvapiek raz denne, prípadne opäť podľa potreby. Opäť je vhodné používať predovšetkým na čo najmenej mechanicky poškodenú pleť.

Moje pocity z produktu:
Výborný hydratačný roztok na vlasy. Neobsahuje alkohol, oleje ani vodu a preto je úžasný aj na pleť. Ingrediencia je len jedna C13-16 Izoparafín, získavaný fermentáciou surovín na báze cukru. Nezaťažuje vlasy ani pleť, perfektne sedí aj na citlivú pleť, ale preferujem ho skôr na vlasy. Nemám rada mastnú pleť, ale na vlasoch pôsobí fakt super. Jediné mínus pre mňa je rýchle vstrebávanie - ktoré síce je aj v popise výrobku, ale moje vlasy sú zjavne veľmi nenásytné a preto míňam trochu viac tohto oleja. Toto je už druhé balenie a neviem si ho vynachváliť.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐


AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution 10-Minute Exfoliating Facial,  pH ∼ 3.6

Cena: 30ml za 7,20€ 

Použitie:
Na vyčistenú a suchú pleť nanesieme rovnomerne po celej pleti a krku (s výnimkou očného okolia) bruškami prstov a necháme na pleti nie viac ako 10 minút. Pleť následne oplachujeme vlažnou vodou, opäť dávame pozor na oči počas oplachovania. Nie je vhodné túto kyselinu používať viac ako dva krát týždenne a dôležité je použiť na čo najmenej poškodenú pleť. Pri akýchkoľvek záderoch, škriabancoch môže nastať iritácia a nepríjemné pálenie. Ide o silnú kyselinu, preto je dôležité aby ju používali osoby, ktoré sú na chemické peelingy zvyknuté. Nakoľko produkt obsahuje aj AHA a BHA kyseliny, môže dôjsť k spáleniu pleti a preto je nevyhnutné (aj mimo dňa použitia) používať SPF + vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu týždeň po použití.

Moje pocity z produktu:
Neviem čím to je, no za mňa má lepší účinok jednoznačne Lactic Acid čo sa exfoliácie týka. Pri tejto kyseline je jednoznačne prítomné slabé pálenie, ktoré niekomu môže prekážať. Tento chemický peeling som zmývala po 9 minútach, a pleť ostala síce jemnejšia, ale to bolo tak asi všetko. Čo môžem považovať za výhodu, je jednoznačne zmiznutie niektorých menších jazvičiek a hlavne takej tej "krupičky" na čele. Zmeny v textúre pleti sú jednoznačne viditeľné.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐


Natural Moisturizing Factors + HA Surface Hydration Formula

Cena: 30ml za 5,80€ a 100ml za 7,70€

Použitie:
Krém sa používa po sérach, kedy je potrebné pleť hydratovať. Veľmi sa teším zložke urea, ktorú som Vám už spomínala vyššie, ale aj kyseline hyalurónovej, ktorej sa potešila moja mamka. Na mladšiu pleť môže byť tento krém trošku ťažší, ale na staršiu pleť padne určite vhod.

Moje pocity z produktu:
Asi nikdy som nemala viac "napapanú" a hydratovanú pleť ako po tomto kréme. Síce sa mi veľmi nepáči ako sa po použití lesknem a príde mi ako ťažší krém, som však nadšená a čoskoro verím, že pôjdem už do druhého tohto krému. 

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐


Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2% A Water-Free, Silicone-Free Stable Suspension

Cena: 30ml za 5,80€

Použitie:
Nanáša sa malé množstvo ráno a večer (ideálne skôr večer) a vyhýba sa kontaktu s očným okolím. Prvé dva týždne je možné pociťovať veľmi jemné pálenie, ktoré postupom dní slabne. Táto suspenzia sa samozrejme dá zmiešať s iným krémom či sérami pre zjemnenie účinku. Opäť je nevyhnutný patch test a nanášanie na čo najmenej poškodenú pokožku. 

Moje pocity z produktu:
Keďže tento produkt neobsahuje silikóny (ale ponúkajú aj takú alternatívu), je na pleti trošku drsnejší. Za mňa však nádherne vyhladí a rozjasní pleť, vďaka čomu vyzerá oveľa zdravšie aj po zle prespatej noci. Taktiež sa teším na svoje druhé balenie.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐


Caffeine Solution 5% + EGCG Reduces Appearance of Eye Contour Pigmentation and of Puffiness

Cena: 30ml za 6,70€

Použitie:
Ráno a večer je potrebné vmasírovať malé množstvo na očné kontúry a okolie očí. Výťažok z kofeínu a EGCG (výťažku zo zeleného čaju)  je dokonalou kombináciou na opuchy a tmavé kruhy.

Moje pocity z produktu:
Asi nikdy som nemala menšie kruhy pod očami a opuchy ako s týmto sérom. Pri samostatnom použití produktu je výsledok slabší, ale keď si dám tú námahu trochu pomasírovať a prekrviť pokožku pod očami, je vidieť úžasný rozdiel. A mamka si tento produkt chváli tiež :)

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐Ako vidíte, z produktov tejto značky som nadšená. Všetky sú bez silikónov, vegánske, bezgluténové, cruelty free a bez alkoholu či olejov (samozrejme, pár výnimiek sa čo sa týka silikónov, alkoholu a olejov nájde). Pre mňa je toto značka, ktorá pôsobí veľmi seriózne a vedela by som si ju predstaviť na pultoch v lekárniach. Samozrejme, každá pleť je úplne individuálna a reaguje odlišne na každý produkt. Moja skúsenosť je len a len pozitívna, preto tieto produkty odporúčam aj ďalej. 

Verím, že Vám tento môj článok aspoň trochu pomohol a uľahčil rozhodovanie medzi jednotlivými produktmi. Budem veľmi rada ak mi do komentára napíšete Vašu skúsenosť s touto značkou, prípadne ktorý produkt by ste chceli vyskúšať.

S pozdravom,
Viki z BarsAtelier


Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Asi nie som jediná, ktorá po Peeling Solution pokukuje už dlhšie. Po akné mi ostalo na lícach veľa drobných jazvičiek, a i keď to už nie je niečo, kvôli čomu by som sa trápila, ak je možnosť tomu čo i len trošičku pomôcť, tak prečo nie? Ďakujem za tvoju recenziu, presvedčila ma, aby som si produkt objednala a skúsila ho i ja 🥰

  SIMPLYBERENICAFacebook PageREAD ABOUT "SUSTAINABLE & MINIMALIST GIFT GUIDE"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jeej, ďakujem za komentár 🤍 na začiatok určite Lactic acid je lepšia, ale časom keď si Tvoja pleť zvykne, pokojne prejdi na AHA BHA

   Odstrániť
 2. Milujem The Ordinary! Netestovaná na zvieratách, neobsahujúca zbytočné látky navyše, cenovo dostupná. A navyše mi dáva pocit, že sa svojej pleti konečne dobre venujem. Používam každý deň kyselinu hyalurónovú a večer opäť hyalurónku + lactic acid alebo si ju zmiešam s práškovým vit. C. Predtým som mala vitamín C ako ty, ale ten mi teda textúrou vôbec nevyhovoval. :D No a občas si dám ešte AHA / BHA peeling alebo čiernu masku s kys. salicylovou. Snáď sa mi pri tejto rutine už podarí zbaviť čiernych bodiek!

  Och a nádherné fotky! 🥰

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem krásne 🤍 áno, tiež som veľmi spokojná, hlavne tá cena ma najprv šokovala, očakávala som oveľa menšie množstvá za tých pár eur

   Odstrániť
 3. Skvělý článek a boží fotky! Já mám od téhle značky jen pár produktů, nicméně mě láká vyzkoušet další :D Určitě se k tomuhle článku vrátím:)

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest