Košice, Slovensko

Renovality — Moja nová obľúbená značka skincare?

Zimné obdobie v súvislosti s mrazom, vetrom a inými vonkajšími vplyvmi dá pleti poriadne zabrať. Moja pleť aj napriek celkom dobrému stavu a správnej skincare si odtrpela svoje, avšak dnes by som sa s Vami chcela podeliť o štyri produkty značky Renovality, ktoré mojej pleti a vlasom práve v tomto namáhavom počasí pomohli. 


Produkty som obdržala v rámci spolupráce so značkou Renovality, za čo im veľmi pekne ďakujem. Taktiež som pre ich značku vytvorila mnoho gifov v slovenskom a českom jazyku, ktoré môžete nájsť na Instagrame pod kľúčovými slovami 'renovality' 'renovalitycz' a 'renovalitysk'. Samozrejme, môj názor na produkty je úplne subjektívny, nijako ovplyvnený spoluprácou.


Značka Renovality je známa asi najmä kvôli svojmu hyaulornovému séru, ktoré Vám nižšie opíšem bližšie, ale taktiež mnohým rôznym olejom a ich typickým modrým obalom a fialovému sklu, ktoré má špecifický význam. Ako na svojich produktoch uvádzajú, fialové sklo zaručuje bioaktívnu stálosť produktov, nakoľko pri prírodných produktoch závisí aj na obale. V mnohých prípadoch pod vplyvom svetla na produkt sa urýchľuje proces rozpadu prírodných produktov na molekulárnom základe. Fialové sklo preto funguje ako filter ochraňujúci kvalitu olejov.  


⋒ Ružová Voda


Ružová voda od Renovality je jedným z ikonických produktov značky, ktorému som sa veľmi potešila. Ako som už v príspevku na Instagrame opisovala, z rôznych pleťových vôd mi táto vyhovuje najviac. Ja osobne ju veľmi rada používam ako tonikum pod ďalšie produkty, ale taktiež ak práve nie som nalíčená, zvyknem sa ňou prestriekať aj počas dňa. Na rozdiel od iných pleťových vôd v spreji má trošku silnejšiu stryčku, avšak nejde o nijaký závažný problém. Táto voda je vhodná pre zrelú, citlivú, suchú ale aj zmiešanú pleť, preto je skvelá pre akékoľvek ročné obdobie. V zime mi veľmi vyhovovala na suchých miestach pleti a po odlíčení je skvelá na upokojenie začervenaných miest. Nezanecháva mastný film, pleť ostáva veľmi hladká a príjemná na dotyk. Jednoznačne hodnotím pozitívne. :)


Pro tip: Ak máte ílovú masku v práškovej podobe, odporúčam zmiešať práve s ružovou vodou a ďalej postupovať podľa uvedených informácií na obale. Ílová maska tak nezaschne úplne (čo pre pleť ani nie je dobré) a pleť bude oveľa jemnejšia.
⋒ Jojoba Olej

Akýmkoľvek olejom na vlasy som sa veľmi dlho vyhýbala, ale prekvapil ma práve tento Jojobový olej od Renovality. Priznávam, bola som skeptická a očakávala som na vlasoch úplnú pohromu. Dá sa využiť ako na pleť, tak aj ako vlasové tonikum, kedy ho vmasírujete do pokožky hlavy, potom vtriete po celej dĺžke vlasov a necháte 10 minút pôsobiť. Následne opláchnete a výsledok... no, je skvelý. Odkedy mi narástli vlasy, mám veľký problém so zničenými a suchými končekmi. Na celú hlavu ho používam približne dva krát mesačne, ale na končeky pri každom treťom umytí vlasov. Od začiatku používania mám končeky viditeľne jemnejšie a na dotyk sú úplne skvelé. Na pleť som olej zatiaľ nepoužila, ale na vlasy je ozaj skvelý.
⋒ Hyalurónové Sérum

Dámy (a páni), ikonické, obľúbené a právom ocenené ako Produkt Roka za roky 2018, 2019 a 2020, Háčko od Renovality. Dlho som si hovorila načo mi bude hyalurónové sérum, veď som ešte mladá, ale to bol len môj stereotypný názor, kým som sa k tomuto séru nedostala. Kyselina hyalurónová pomáha zadržiavať vlhkosť pleti, regeneruje a chráni pleť, čo sa mi potvrdilo veľmi rýchlo. Pri nanášaní na suchú, ale aj navlhčenú pleť (levanduľovým či ružovým olejom) nijako nepení, nežmolkuje a krásne sa vpíja do pleti. Najviac mi pomohlo asi s hydratáciou, ktorá je mojim častým problémom pri suchšom počasí či v zime, ale taktiež aj s celkovou jemnosťou pleti. Tá ostáva veľmi jemne napnutá, viditeľne hydratovaná a jemná na dotyk.
⋒ Pleťové Sérum Tri Ročné Obdobia

Medzi nedávne novinky patrí aj pleťové sérum 3 ročné obdobia, ktoré je ideálne práve na jeseň, zimu a jar. Chráni práve pred nepriaznivými vplyvmi, ktoré som v úvode článku spomínala. Obsahuje zmes viacerých olejov vrátane šípkového či rakytníkového, ale aj karetoneidy, ktoré mu dávajú výraznejší oranžový odtieň. Tu by som ale chcela upozorniť, aj v malom množstve môže zašpiniť posteľné obliečky či oblečenie a preto ho rada používam skôr počas dňa, kedy viem, že sa moja tvár nebude dotýkať žiadnych látok. Napomáha akneóznej pleti, pri čom som sa presvedčila aj ja, nakoľko vplyvom hormónov sa stáva, že je moja pleť vyhádzaná. Sérum má špecifickú, silnejšiu prírodnú arómu, ktorá nemusí sadnúť každému, avšak po nanesení na pleť ju priam necítiť. Práve pri najväčších mrazoch a silnom vetre mi pomohol pleť ochrániť a ostala jemnejšia ako obvykle.Celkovo tieto produkty a značku Renovality odporúčam, nakoľko ide o veľmi kvalitné prírodné produkty, tvorené s láskou. Veľmi pekne ďakujem za možnosť spolupráce a vyskúšanie produktov. Ide o cenovo dostupnú značku, v ktorej portfóliu si každý nájde to svoje. 


Už čoskoro sa vidíme pri ďalšej recenzii a zatiaľ mi v komentári môžete zanechať svoje dojmy, prípadne či ste od Renovality niečo vyskúšali, čo to bolo a ako vám produkt sedel.


S pozdravom, Viki z BarsAtelier

Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest