Košice, Slovensko

GA-DE Cosmetics — Prvé dojmy, postrehy a skúsenosti


Deň matiek sa blíži a preto by som Vám chcela dať tip na darček pre Vaše mamky. O kozmetike GA-DE ste mohli počuť už na mojom Instagrame a dnes Vám chcem priblížiť všetky produkty, ktoré som doposiaľ mala možnosť vyskúšať. Túto kozmetiku nájdete exkluzívne na stránkach a v predajniach Marionnaud (na Slovensku aj v Česku).

Aktuálne sú na stránkach Marionnaud zľavy v súvislosti s dňom matiek a preto môžete mať aj produkty GA-DE za výhodné ceny. Značke GA-DE veľmi pekne ďakujem za možnosť vyskúšať ich produkty a dovolím si pripomenúť, že názory a recenzie nie sú nijako ovplyvňované spoluprácou. 


Niečo málo o značke


GA-DE funguje od roku 1985 a založená bola v Izraeli, o čom som popravde netušila. Sľubujú vysokú kvalitu produktov a ingrediencií, recyklovateľné obaly a zároveň cenovú dostupnosť, čo je kombináciou, ktorú všetci chceme, však? Momentálne túto značku nájdete nie len v Európe, ale aj v USA či dokonca v Austrálii. Rovnako uvádzajú, že majú momentálne viac než 600 produktov dekoratívnej kozmetiky, skincare a vôní (ktoré na prvý pohľad pôsobia ozaj luxusne). 


Velveteen Ultra Shine Lip Gel - 417 Bubbly


Tento konkrétny odtieň žiaľ aktuálne na slovenskej stránke Marionnaud nenájdete, ale musím povedať, že je ozaj nádherný. Čo jednoznačne musím vyzdvihnúť, je intenzita farby. Skôr by som dokonca kvôli tomu považovala tento produkt za tekutý rúž než "gél". Na perách je ozaj výrazný, kryje v jednej vrstve ale nakoľko ide o konzistenciu gélu na pery, ktorý sa nezamkne, obtláča sa a preto po pití či jedení je potrebné poupraviť ho. Je celkom pekne hydratačný, čo bolo pre mňa pri lesku na pery celkom nečakané a naposledy som takýto efekt videla pri Maybelline Lifter Gloss (ktorý úplne milujem). Možno by som však viac ocenila ak by bol na perách trochu ľahší, pripadá mi totiž príliš hustý, ale nie lepkavý. Každopádne ho hodnotím ozaj kladne a spokojne ho môžem uložiť k mojím obľúbencom.
Velveteen Blush & Shimmer Duet - No°50 Rose & Glow


Ako som už písala v príspevku na Instagrame, pre značky musí byť veľmi náročné tvoriť takýto produkt a nájsť tie 2 odtiene, ktoré budú ozaj dokopy tvoriť harmonické duo. Pri tomto produkte sa im to podarilo, minimálne teda v odtieni 50 Rose & Glow, ktorý som mala tú šancu testovať. Spočiatku mi prišiel tento odtieň trošku tmavý, ale je rozdiel skúsiť niečo len ako swatch na pokožke a následne to skúsiť zapracovať štetcom do nalíčenej pleti. Veľmi ma prekvapil odtieň rozjasňovača, ktorý je chladný ale v rosegold odtieni. Ide o pre mňa ozaj unikátny odtieň, ktorý bude skvele vyzerať na opálenej pleti, rovnako ako ružovo-tehlový odtieň lícenky. Rovnako veľmi oceňujem prekrásny, kompaktný magnetický obal so zrkadielkom, čím sa toto duo stáva ideálnym na cestovanie. Na pleti oba produkty vydržia počas celého dňa bez straty pigmentácie a vydržia aj prípadný dotyk na mieste, kde sú nanesené. Opäť hodnotím veľmi pozitívne a pridávam k obľúbeným produktom.
Extremity Full Volume Mascara - Black


Pre mňa je hľadanie ideálnej riasenky veľmi náročné a nie je veľa obľúbených. Preto keď som prvý krát skúšala konkrétne túto riasenku, nemala som od nej veľké očakávania. Avšak, musím sa Vám priznať, popri mojich nových favoritoch od Benefitu, nosím celkom často aj práve túto. Spomedzi doteraz vyskúšaných riaseniek patrí jednoznačne medzi tie, ktoré sú najtmavšie. Často som si totiž všímala, že aj riasenky označené ako "čierne" sú skôr do šedej, čo pri tejto vôbec neplatí. Je krásne tmavá, má relatívne veľkú kefku, ktorá sa veľmi jemne do špicu zužuje a dokonca má štetinky aj na hrote, čo by malo pomôcť dostať sa do kútika oka, ale popravde nie je veľmi jednoduché manipulovať s ňou v ťažšie dostupných častiach oka. Ak by samotná kefka bola celkovo menšia, verím že by štetinky na hrote mali svoj význam. Krásne predĺži a zahustí riasy, avšak trošku trvá kým zaschne a preto sa mi často pri skorom privretí oka obtlačí. Je možné, že časom trošku vyschne a bude sa používať lepšie, lenže momentálne napríklad vo vlhkejšom prostredí nie je úplne ideálna. Na bežné používanie a v suchom počasí je však skvelá a finálny efekt na oku je ozaj pekný. Určite ju budem používať a dám Vám časom vedieť, či sa niečo zmenilo.


Z nejakého dôvodu som mala pocit, že som tento obal riasenky už niekde videla, avšak neviem si spomenúť kde. Môžete mi teda do komentárov napísať, ktorú riasenku Vám obalom pripomína. :)Imagine Eyeshadow Palette


Nikdy som nebola zástankyňou toho, že nejaká paletka je vhodná na jeseň, na jar, či na zimu. Pri tejto som sa však reálne pozastavila a povedala: "Veď to je úplne jarná paletka". Skladá sa z ôsmich ozaj vysoko pigmentovaných odtieňov a obsahuje ozaj všetko od úplne svetlej podkladovej, po veľmi výraznú čiernu. Nechýba ani broskyňový metalický odtieň s chladnejšími odleskami do žltej, ale aj nádherný bordový odtieň aký sa dá nájsť napríklad v paletke by Petra od Makeup Revolution. Tento je však o niečo maslovejší a intenzívnejší, čo ma nesmierne teší. Všetky sa naberajú štetcom veľmi jednoducho, samozrejme pri vyššej pigmentácii je očakávané že budú trošku prášiť, ale nejde o nič drastické. Trošku vyššiu intenzitu som očakávala od matného broskyňového, ktorý sa v paletke tvári inak ako na oku, ale dobrá podkladová báza všetko zachráni. Na dotyk sú tiene ozaj veľmi jemné, nie sú v nich žiadne hrudky a musím povedať, že ide o ozaj veľmi vysokú kvalitu. Podobné tiene konzistenciou nájdem napríklad v mojej milovanej Tartelette in Bloom od značky Tarte. Paletka je malá a skladná, s rozumne využitým miestom a krásnym veľkým zrkadlom, takže opäť ide o kúsok, ktorý je na cestovanie ideálny aj veľkosťou, ale aj zložením.
Idyllic Satin Eyebrow Pencil - 200 Blonde Brown


Milujem ceruzky na obočie, hlavne v takejto vysúvateľnej podobe. Strúhacie ceruzky ma už úplne omrzeli a tejto som sa úprimne potešila. Zároveň ide o asi prvú ceruzku, ktorá je ozaj v odtieni studenej blond a neťahá sa do žiadnej oranžovej/červenej či teplej hnedej farby. Spočiatku mi pripadá trochu tuhšia a je potrebné pritlačiť, avšak keď sa trošku vypotrebuje a zahreje, pracuje sa s ňou jednoduchšie. Je pekne pigmentovaná, nie príliš mäkká a síce trvá trošku dlhšie kým ňou celé obočie vyplníte, finálny výsledok stojí za to. Na druhej strane je kefka na rozčesanie obočia (čo pri ceruzkách ozaj zbožňujem) a ako je pri značke GA-DE zvykom, aj tento produkt je super práve na cesty. Obal je pevný, nehrozí spontánne otvorenie, avšak je veľmi krehká a už v preprave sa zlomila. Našťastie stačilo trošku zahriať zapaľovačom a zasunúť dnu aby sa zlomené časti spojili, a problém bol vyriešený. Určite ju ale dopoužívam a som s ňou veľmi spokojná.
Dip Waterproof Eyeliner


Rovnako ako pri riasenkách, aj správnu linku treba hľadať. Poslednú dobu si neskutočne idem linku od Momy, ale musím sa priznať, že milujem úplne matné čierne linky. Konkrétne táto požiadavku spĺňa a dokonca je aj vodeodolná. Je krátka, čo mne osobne veľmi  vyhovuje kvôli presnosti nanášania, avšak možno by som skôr ocenila štetec miesto kolíku. Príde mne osobne trochu pevnejší ako by som možno chcela, a preto niekedy cítim nepríjemný tlak pri nanášaní. Všetko je však o cviku a niekomu z vás môže práve vyhovovať pevný kolík. Matte Perfect Oil-Free Foundation - 103 Medium Beige


Na tento produkt si musím počkať do leta, nakoľko mám žiaľ veľmi tmavý odtieň. Nie je veľmi oranžový, ani teplý, skôr len tmavší ako moja pleť. Na pokožke je však veľmi pekne roztierateľný, pleť zmatní, ale do takej prirodzenej podoby. Rovnako chválim SPF 18, ktoré mi ale príde na leto nepostačujúce, tak ho samozrejme budem kombinovať s vyšším SPF aby bola moja pleť pekne chránená. Make-up neobsahuje oleje, čo je pre moju pleť veľkým potešením a verím, že v lete ho budem spokojne môcť používať. Malé odporúčanie odo mňa je ukladať ho vrchnákom nahor, keďže pri vodorovnom alebo opačnom uložení ma nemilo prekvapí nahromadený produkt, ktorý vyteká von. Fyzika nepustí. 
Aký je váš dojem zo značky GA-DE? Mali ste už možnosť niečo vyskúšať? Ja osobne som z produktov veľmi nadšená a určite sa posnažím využiť a dopoužívať všetky, nakoľko ozaj predčili moje očakávania. Ktorý produkt by ste chceli vyskúšať?


Teším sa na Vás už čoskoro pri ďalšom článku.


Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. Skvělé kousky z dekorativní kosmetiky, moc se mi líbí odstíny paletky i rtěnek. :))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tyjo značku neznám, ale ta paletka mě docela nadchla!:)

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest