Košice, Slovensko

Lightroom — Fotenie vlčieho maku


Keď som po dlhej dobe vyšla za bránu svojho bloku, objavila som tam vlčí mak. Vôbec som netušila, že tam kvitne a tak som zbehla po foťák, sadla do trávy a len tak cvakala. Chcela by som sa s Vami dnes podeliť o to, ako som fotografie upravovala v appke Lightroom a ukázať Vám čo vzniklo pri mojom cvakaní.

potiahni a pozri sa na rozdiel

Upravujem fotografie v aplikácii Lightroom na notebooku ale rovnako viete upravovať aj v mobilnej bezplatnej aplikácii. Ukážem Vám moju rýchlu úpravu, nakoľko som nemala pocit, že je potrebné meniť príliš veľa vecí. Základom bolo poupraviť farebné odtiene, či trochu doostriť fotografie.

Fotografie boli vyhotovené za pomoci Olympus PEN E-PL8 a teleobjektívu M.Zuiko 40-150mm 1:4-5.6 R ED MSC. Produkty som si zakúpila sama, nejde o spoluprácu.

Čo sa týka základných úprav, veľmi jemne som menila hlavne teplotu a odtieň fotografie (Temp, Tint). Taktiež som si prispôsobila expozíciu, kontrast, ale aj tiene. Všetky kroky úpravy môžete vidieť na fotografii nižšie. 


Najviac som sa zároveň pohrala s jednotlivými odtieňmi farieb, hlavne so zelenou, červenou a oranžovou, aby mak pekne vynikol. Zároveň som nechcela z makov urobiť úplne oranžové, ale vyzdvihnúť práve krásnu červenú farbu. Zelenú ja osobne preferujem tlmenú, s nižšou saturáciou a skôr smaragdových odtieňov.


Aké ďalšie úpravy fotografií by ste chceli vidieť? Prírodu? Hory? Kozmetiku?
Nezabudnite mi dať vedieť v komentári :)

Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Tak tenhle článek je super, uprava fotek mě zajímá a baví, ale žádné velké znalosti nemám. Takže příště cokoliv!:D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Lightroom je určitě super apka, bohužel já bych nejdříve potřebovala kvalitní foťák abych si více hrála s fotkami :) Jinak rozdíl jde hodně vidět. Moc povedené.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite kvalitný fotoaparát nie je základ, mnohé sa dá vyčariť aj s mobilom - skôr treba mať cit pre detail v oku :)

   Odstrániť
 3. Určitě fandím dalším podobným článkům! Sice se věnuji především vektorové grafice a ilustracím, ale sem tam se mi stane, že musím na fotce nějakou úpravu udělat a většinou to řeším "camera raw" ve photoshopu, protože s lightroomem vůbec neumím. :D Podle tvých fotek ale usuzuji, že to funguje vlastně stejně. :D

  Anna | Bílé plátno


  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) jeej ďakujem! lightroom sa do mobilu či tabletu určite oplatí, tam je aj bezplatný a o niečo viac intuitívny ako v počítači, takže to možno bude takto jednoduchšie :)

   Odstrániť
 4. To je skvělé! Chviličku jsem se zasekla u fotky, kde je možnost potáhnout a vidět rozdíl a jsem jsem šoupala a žasla nad tím, jak je to super. :D Úprava fotek mě moc baví, ale bohužel nejsem žádný profík, takže se ráda příště zase něco přiučím – třeba u těch hor. :)

  Tereza z blogu Tereza's journal

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. som veľmi rada, že sa článok páči! :) ďakujem, verím že Ťa aj ďalšie články z tejto série budú baviť

   Odstrániť
 5. Ach, vyzerá to úžasne! Ja Lightroom používam na úpravu všetkých fotiek; i keď v poslednej dobe som štýl úpravy veľmi zjednodušila a upravujem už len jas, kontrast a saturáciu :D Ale dúfam, že podobný článok ešte niekedy pridáš, je zaujímavé vidieť takéto "behind the scenes" :D

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Dlho očakávaný projekt — kolekcia oblečenia SIMPLYBERENICA

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Moc se ti to povedlo! :) Děkuju za návod, v upravování fotek jsem pořád nováček :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Lightroom také používám, když se s ním člověk naučí, tak je faajn. :D

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest