Košice, Slovensko

Krásna a voňavá jeseň — Súťaž s Renovality

Konečne jeseň.

Pomaly ale isto sa lístie na stromoch začína sfarbovať do odtieňov oranžovej, žltej a červenej. Počasie nás ešte chvíľu teší babím letom, pomaly však začíname vyberať pletené svetre a kardigány. A toto obdobie si veľmi užívam.

Dnešné ráno bolo jednoducho krásne. Vstala som pri prvých jesenných slnečných lúčoch a moje kroky viedli k oknu. Do pitného režimu som zaradila väčší pohár vody s citrónom, ktorý ma vždy príjemne preberie a zároveň po noci hydratuje. Následne som si pustila album evermore od Taylor Swift, ktorý je pre mňa aktuálne silne srdcovou záležitosťou (hlavne piesne willow či champagne problems).

Priateľ mi z poslednej návštevy Prahy priniesol chai z Marks & Spencer, a nakoľko na jeseň a v zime milujem chai latté, voľba ranného nápoja bola jasná. Stihla som ešte ranný stretching a pri zapálenej sviečke od Renovality som začala svoju prípravu na online hodinu. 

Tento článok je venovaný novým sviečkam od Renovality, do ktorých som sa priam zamilovala a ktoré moju jeseň popri ostatných veciach dopĺňajú a sú zároveň neodmysliteľnou súčasťou. Táto recenzia vznikla práve vďaka značne Renovality, ktorá mi zaslala všetky 4 sviečky za čo im veľmi ďakujem. Ide o spoluprácu, a môj názor nie je nijako ovplyvnený týmto faktom.

Renovality má aktuálne limitovanú edíciu štyroch sójových sviečok, ktoré sú ručne robené. Všetky majú 140 gramov a doba horenia (pri správnom zaobchádzaní) je 30 hodín. Sviečok je ozaj limitované množstvo a stoja 9€, čo je v pomere s kvalitou a sójovým voskom skvelá ponuka.

Prvú, ktorú som si zapálila, bolo tekvicové latté. Milujem jemne korenisté nápoje a práve táto vôňa sa mi veľmi spája s jeseňou (vlastne tak ako všetky). Rovnako si nechávam horúce jablko, keďže ide o môj ďalší obľúbený jesenný nápoj. Veľmi sa mi na sviečkach páči nie len spracovanie, ale tiež jednoduché, minimalistické balenie. Po dopoužívani môžete jednoducho sklenený pohár využiť inak - na perá, ako malú vázu, na rôzne drobnosti. Rovnako krabičku môžete využiť na odkladanie sviečky v prípade, že ju celú nedopoužívate a chcete si ju odložiť na neskôr.


Ako vyťažiť zo svojej sviečky najviac?


Mnohí to asi robia rovnako. Sviečku zapália a zhasnú. A dookola. Ale ak chcete z Vašej sviečky dostať čo najviac, stačí dodržiavať pár tipov pre čo najlepší zážitok.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
💬 Knot je potrebné udržiavať na 5mm. Akýkoľvek dlhší knot spôsobí vysoké plamene, dymenie a v neposlednom rade nerozohreje rovnomerne celý vosk. Rovnako ak sa vytvorí čierna uhoľnatá gulička, je lepšie sviečku zhasnúť, odstrihnúť koniec knotu a zapáliť nanovo.
⠀⠀⠀⠀⠀
💬 Ak kúsok spáleného knotu odpadne do vosku, treba ho vybrať, pretože môže "fungovať" ako sekundárny knot a sviečku spáliť rýchlejšie.

💬 Sviečky majú "pamäť". Horieť by mali hodinu až dve, maximálne päť hodín, tak aby sa roztopil vosk až po okraj. Inak vzniká kvázi tunel, ktorý zanecháva vosk po okraji nádoby, ktorý sa nerozpustí a tak znižujete čas horenia sviečky.

💬 Sviečky zapaľujte v dobre vetranej miestnosti, mimo prievanu, ktorý môže spôsobiť, že sviečka nebude horieť rovno, ale roztopí hlavne tú stranu, na ktorú sa oheň otáča.

Na svojom instagrame @barsvee som si zároveň pripravila súťaž o sviečku Hřejivý podzim s pomarančom a zázvorom. Súťaž trvá do 15.10. a jediné čo stačí je sledovať na instagrame mňa a účet @renovality_sk, dať like na fotku, tipnúť si za aký čas sviečka vyhorí úplne a označiť kamarátku, ktorá spolu s výhercom získa malú odmenu.

Musím sa priznať, neočakávala som, že by značka Renovality prišla práve so sviečkami, ale neskutočne ma to potešilo. Vône boli vybrané ozaj skvelé a na jeseň úplne ideálne. Verím, že s takýmito zaujímavými produktmi ešte prídu.

Čo vy a sviečky? Tiež si bez nich jeseň neviete predstaviť?
Ktorá vôňa oslovila Vás?

Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest