Košice, Slovensko

Kiehl's Since 1851 — Sú tieto produkty ozaj tak skvelé?

 

O značke Kiehl's môžem asi dosť sebavedomo povedať, že je celosvetovo známa. Ako ich slogan hovorí, ide o účinné spojenie prírody a vedy pre vašu pleť

Čo musím v prvom rade vypichnúť a podotknúť - nenájdete tu žiaden "shame" na "chemickú kozmetiku". Dovolím si pripomenúť, že chémia je doslova všade okolo nás a aj to prírodné je vlastne chémia. Na margo prírodných zložiek - niekedy môžu mať oveľa agresívnejší účinok na pleť, hlavne osoby s citlivou pleťou by si mali dávať pozor na určité prírodné zložky.

Ale späť k značke Kiehl's

Vďaka projektu trnd.cz mám možnosť vyskúšať túto kozmetiku, ktorej počiatkom bola lekáreň, na rohu 13th Street a 3rd Avenue v meste New York. Čo ma veľmi zaujalo bolo, že mottom tejto lekárne bolo "Try Before You Buy", teda skús pred tým než kúpiš. Kiehl's teda od nepamäti pristupoval k zákazníkom veľmi individuálne a rozdával mnohé vzorky pred nákupom produktov. Zároveň táto značka ako jedna z prvých uvádzala kompletné zloženie svojich produktov. A poviem Vám, mnoho značiek svoje zloženia dodnes nechcú uverejňovať, s čím nesúhlasím kvôli transparentnosti produktov.

Poďme teda prejsť všetky produkty, ktoré som v rámci projektu mohla vyskúšať.

⋒ Calendula Herbal-Extract Toner Alcohol Free

Typ pleti: normálna až mastná pleť
Objem: 75ml (v predaji 250ml a 500ml)
Použitie: naniesť toner na tampóna aplikovať na pleť, vyhnúť sa očiam
Zloženie a jeho vysvetlenie: LaKrem.sk

Moje hodnotenie: Veľmi jemný, príjemný toner. Po odličovaní a umývaní pleť krásne upokojuje, pleť neostáva suchá ani lepkavá. Vôňa je veľmi jemná, skoro ako bylinkový čaj. Čo ma tiež teší je, že stačí úplne málo kvapiek a prejdete ním bez problémov celú pleť. Po dvoch týždňoch používania mám dojem, že sa mi zjemnilo začervenanie pleti.

⋒ Midnight Recovery Concentrate

Typ pleti: všetky typy pleti
Objem: 4ml (v predaji 15ml, 30ml, 50ml)
Použitie: naniesť večer 2-3 kvapky do dlaní a rozotrieť po pleti 
Zloženie a jeho vysvetlenie: LaKrem.sk

Moje hodnotenie: Lepší koncentrát som ešte nemala. Mala som rešpekt pred používaním, ale pleť nebola nijako mastná. Ozaj stačia len 2-3 kvapky na celú pleť a ešte ráno po použití je pleť príjemná na dotyk. Prevažuje vôňa levandule, ktorá je na noc ideálna ale zároveň ju nejak veľmi intenzívne necítiť. Navykla som si používať tento koncentrát každý večer a po dvoch týždňoch používania mám pleť veľmi jemnú a hebkú. 

⋒ Ultra Facial Cream

Typ pleti: všetky typy pleti
Objem: 14ml (v predaji 28ml, 50ml, 125ml)
Použitie: ráno a večer po aplikácii séra
Zloženie a jeho vysvetlenie: LaKrem.sk

Moje hodnotenie: Dlho som hľadala taký jeden "obyčajný" krém. Žiaden názov obsahujúci kadejaké "funkcie" či významné zložky. Jednoducho základný, dobrý krém. A práve tento asi splnil moje požiadavky na výbornú. Bez akejkoľvek vône, vhodný na deň aj noc, ľahký, obsahuje ureu, skvalán, extrakt z mandlí a po dvoch týždňoch úprimne neviem či po inom kréme ešte siahnem. Naplnil očakávania, pleť je hydratovaná a krásne zdravo lesklá.

⋒ Creamy Eye Treatment

Typ pleti: všetky typy pleti
Objem: 7g (v predaji 14g, 28g)
Použitie: rozohriať krém medzi prstami a naniesť na očné okolie a vmasírovať ráno a večer
Zloženie a jeho vysvetlenie: LaKrem.sk

Moje hodnotenie: Vyzerám, že všetky produkty len chválim... Ale pri tomto vážne neviem. Je hutný a aj napriek zahriatiu medzi prstami a vmasírovaniu ostávajú biele šmuhy pod očami. Či má nejaký účinok... Ozaj neviem popísať. Mám pocit, že trošku stiahol kruhy pod očami, ale zároveň nejde o nejaký viditeľný veľký rozdiel. Určite ho dopoužívam, ale neviem povedať, či by som po ňom siahla znova. Za mňa žiaľ relatívne priemerný produkt.

Celkovo však produkty hodnotím veľmi pozitívne, oceňujem filozofiu značky, ktorá sa nesnaží pretláčať "clean beauty" a dehonestovať chémiu. Žiaľ, Kiehl's nie je cruelty free značkou, nakoľko niektoré krajiny kde svoje produkty predávajú, vyžadujú animal testing zákonom. Rovnako cena produktov mi príde ozaj vysoká a v zložení sa nachádzajú aj zložky, ktoré môžu niektorí vnímať ako problematické. Viem si predstaviť hneď niekoľko cruelty free značiek, ktoré majú obdobne alebo takmer také dobré produkty, za oveľa nižšiu cenu. Žiaľ sa pri tejto kozmetike platí asi aj za značku samotnú. 

Čo vy a Kiehl's? Zaujala Vás táto značka?
Prípadne od nej niečo používate alebo ste používali?Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Mňa vždy ich produkty veľmi zaujímali, najmä keď som ich videla u zahraničných youtuberiek, no sama s nimi ešte nemám skúsenosť :)

  Petra z FRENCHSTYLE | Sleduj ma aj na Instagrame

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vždy sa mi veľmi páčil dizajn ich produktov a aj to, že sa snažia zmeniť povedomie o tom, že chémia je nebezpečná. Ale veľmi ma odrádza to, že nie sú cruelty-free, keďže pre mňa osobne je toto označenie pomerne dôležité.

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Moja pomalá jeseň — plány, ciele a bucket list

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak tuhle značku jsem chtěla vždycky vyzkoušet... Nejvíc mě z tvého vyprávění zaujal MIDNIGHT RECOVERY CONCENTRATE. A ty fotky! Moc pěkné. :)

  Ela

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mám rovnako zvláštny pocit z krému na oči a bohužiaľ ani toner, na ktorý som sa najviac tešila mi vôbec nesadol, no dokonalé voňal 😁 ostatné boli super 🙂

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest