Košice, Slovensko

Do 2022 si beriem a v 2021 nechávam...


Premýšľala som, či vôbec má zmysel písať takýto článok. Zhrnutie roka, vízie do toho ďalšieho. Nedávam si predsavzatia, pretože väčší zmysel vidím v malých cieľoch počas celého roka. Nečakať na pondelky, prvé dni v mesiaci, ale jednoducho začať svoju cestu kedykoľvek chcem.

Tak a dnes som tu, pri tomto článku. Do konca roka ostáva pár dní a malá rekapitulácia asi nikomu nezaškodí, však? Poďme teda bez dlhého otáľania na to.

Som nesmierne rada, že 2021 končí. Nebol zlý... Bol taký, iný. Nie že by som sa ohliadala za týmto rokom so slzami na krajíčku, ale koniec koncov mal svoje svetlé momenty. Pozrime sa na môj rok 2021 v skratke.

V januári ma čakala posledná skúška, ktorá ma duševne i fyzicky vyčerpala. Nespavosť, panika, úzkosť, stres, ozaj nepríjemná skúsenosť, pri ktorej nebol práveže problém s učivom či vedomosťami... Hneď vo februári som prekonala "to" a pokračovala som celý rok v tom aby sa z toho moje telo spamätalo. Ale jasné, boli aj krajšie momenty. Navštívila som Viedeň, Prahu, bývala som 2 mesiace v Bratislave, chvíľku som pracovla ako beauty admin (veľmi ďakujem, že som kvôli automatizácii o toto miesto prišla). Skúsila som si školenie animátora pre inú cestovku, kde ma išiel marketér poučovať o vývinovej psychológii a jediný jeho cieľ boli peniaze. Vyšla som si na Veľké Hincovo pleso a prekonala všetky zdravotné obmedzenia, ktoré sa ma snažili držať už na Štrbskom. A cez to všetko, zlé aj dobré, som teraz tu. 

Teraz na sklonku roka, cez to všetko, vidím svoje malé úspechy. To, že som dosiahla tisícku a osemstovku sledovateľov na sociálnych sieťach, že na tomto blogu je už viac než 52 000 prečítaní, a že som zvládla skúšky a čaká ma mesiac a pol voľna. To, že som v diplomovke pokročila natoľko, že mi ostáva už len zlomok na dopísanie. V neposlednom rade to, že na sebe pracujem viac než kedykoľvek predtým aj bez toho, aby som na seba kládla vysoké nároky či veľký tlak. Všetko ide tak hladko, až nechápem. A stačilo mi k tomu len nebyť prísna a uprednostniť samú seba.

Do roka 2022 si beriem...

... vášeň k foteniu, ktorá denne rastie
... schopnosť dať si pauzu a ísť offline, keď mám pocit, že to potrebujem
... moju organizovanosť, ktorá mi pomáha menej stresovať a vždy vedieť o všetkom potrebnom
... autenticitu na sociálnych sieťach, ale zároveň ochranu súkromia
... úprimnosť k svojim pocitom
... kreativitu, ale zároveň schopnosť netlačiť na seba keď veci nejdú podľa predstáv
... ľudí, ktorí tu boli pre mňa a recipročne som tu pre nich
... môj realistický pohľad na život
... lásku k sebe a svojmu telu a k všetkému čo dokážem
... čas pre seba kedykoľvek ho potrebujem
... silu každý deň vstať z postele a vkročiť do nového dňa odvážnejšia než deň predtým
... všetky neodmysliteľné, dobré či zlé, súčasti mňa

V roku 2021 nechávam...

... nakupovanie zbytočných písacích potrieb, ktoré ozaj nepotrebujem
... všetky osoby, s ktorými vzťah bol neúprimný 
... to, čo mi spúšťalo negatívne emócie
... toxickú pozitivitu, ktorá mohla iným skôr ubližovať než pomáhať
... snahu byť vo všetkom perfektná a najlepšia. Nie som a nebudem. A to mi prináša pokoj.
... negatívne vyjadrenia k samej sebe
... tlak, ktorý som na seba pri tvorbe kládla

V mojom roku 2022 chcem naďalej obdivovať úspechy ľudí, ktorým fandím. Naďalej byť sama sebou, nevytvárať bublinu preumelkovaného života, ale pridávať to krásne a reálne čo ma teší a inšpiruje. Chcem naďalej tvoriť pre BarsAtelier, ale rozumne. Robiť to pre seba, pre svoj rozvoj. Chcem mať jasné priority, hovoriť zreteľné "nie" a byť tu vždy prvorade pre seba.

Tento rok mi priniesol neskutočné množstvo možností, ako úžasné spolupráce, pri ktorých som mohla byť plne kreatívna a vďaka tomu som mohla vo svojej tvorbe rásť. Priniesol mi do života úžasných ľudí a aj keď som s niektorými ukončila či úplne oslabila kontakt, mali v mojom živote výnimočné miesto, ktoré im tam navždy ostane. Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. Toto bol aj napriek negatívnym pasážam veľmi pozitívny a vyrovnaný článok. Krásne slová, krásna duša. :) Želám ti, nech máš úspešný nový rok.

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Viki, přeji mnoho úspěchů v roce 2022! <3 Moc ráda sleduju tvojí tvorbu a těším se, co dalšího pro nás chystáš:)

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest