Košice, Slovensko

Eucerin AtopiControl — Záchrana pre suchú a atopickú pokožku?

Aj keď tohotoročná zima nie je bohvieako chladná, svojej pleti a pokožke by sme aj napriek tomu mali venovať plnú pozornosť a poriadnu starostlivosť. Dnes si preto v článku bližšie priblížime 3 produkty Eucerin AtopiControl, ktoré sú výborné nie len pri atopickom ekzéme, ale aj pri suchej pokožke ako takej.
Už ako malá som mala možnosť “skúsiť si” atopický ekzém, a žiaľ pár miest výskytu sa mi prenieslo aj do dospelosti. Hlavne pod vplyvom stresu a studeného počasia mi tieto ložiská zvyknú vzplanúť, a okrem svrbenia aj nepríjemne červenať a páliť. Práve dermokozmetika značky Eucerin mi už dlhé roky pomáha a vďaka testovaniu od trnd.com mám možnosť povedať Vám o týchto produktoch niečo viac.
Prvým produktom je sprchový olej, ktorý je tým najlepším čo atopickej pokožke môžete dať. Nie je dôležité takúto pokožku len krémovať, dôležitá je už sprcha. Tento olej neobsahuje žiadnu parfemáciu či mydlové zložky, a taktiež obsahuje prrírodné omega-3 a omega-6 oleje, ktoré zabezpečia jemné a efektívne vyčistenie atopickej pokožky. Tento olej je ozaj príjemný, veľmi rada ho používam aj pri holení nôh, kedy vytvorí zamatovú penu. Skvelé na ňom je tiež to, že ho môžete používať aj počas akútnych fáz atopického ekzému. Ak teda máte veľmi suchú až atopickú pokožku, tento olej môže byť Vaša záchrana.

Eucerin AtopiControl Acute Krém


Síce ide o relatívne malé balenie, ale stačí ho naniesť ozaj málo na akútne vzplanuté miesto a do niekoľkých minút zmierňuje pocity svrbenia, upokojuje a hydratuje. Má na pokožku chladivý účinok a opäť je bez parfemácie. Za mňa ozaj skvelý lokálny krém na rýchlu prvú pomoc.

Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia


Lepšie telové mlieko na suchú a atopickú pokožku nie je. Dokonale sa rozotiera, dlhodobo hydratuje, je bez parfemácie a upokojuje suchú a svrbiacu pokožku. Nezanecháva lepivý či príliš mastný pocit, a aj keď sa rýchlo vstrebe nemusíte sa báť o stratu hydratácie.


Zhrnutie


Po mesiaci testovania produktov môžem len potvrdiť, že ako atopik a zároveň osoba so suchou pokožkou si produkty nesmierne pochvaľujem. Hlavne musím vyzdvihnúť práve Acute krém, ktorý mám stále v kabelke a ak mi kvôli stresu vzplanie nejaké miesto, viem hneď zasiahnuť miesto toho, aby som sa musela škriabať.

Poznáte, alebo používate značku Eucerin? Máte osobnú skúsenosť s atopickým ekzémom, alebo extrémne suchou pokožkou? 

Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. Dobrá kozmetika na atopický ekzém je naozaj zázrakom. :) Rozhodne sa po nej poobzerám, pretože so svojím momentálnym výberom nie som spokojná. Ďakujem za tip! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest