Košice, Slovensko

(Ne)Diár Tam&Zpět — Moja organizácia času

Vždy som bola zaťažená na diáre. Nestačili mi len tie základné, ktoré nájdete v každom druhom papierníctve. Potrebovala som tie špeciálne. Tie, ktoré boli odlišné, často aj drahšie, ale hlavne som si ich vedela dozdobiť a upraviť podľa seba.

Tí čo ma sledujete dlhšie viete, že spolupracujem so značkou Tam&Zpět, od ktorých som minulý rok dostala ich veľký päťročný diár vo vínovej farbe a dátovaný diár na rok 2021. Tento rok v spolupráci pokračujeme a dostala som ich rosegold (skôr bronzový) nedatovaný diár, nediár.

Ako viete, nedatovaný diár môžete začať kedykoľvek. Ja som svoj začala hneď v decembri, keďže ho skôr využijem na školské a pracovné povinnosti. Čo sa celkovo mojich diárov týka, veľký šanónový, ktorý ste mohli vidieť na mojom Instagrame, využívam na každodenný život, lekárske prehliadky, stretnutia. Do tretice mám ešte jeden malý diár, ktorý využívam na všetko dokopy, ale len na najvýznamnejšie udalosti, skúšky a deadliny. Niekomu môžu prísť tri diáre veľa, ale verte mi, že pre človeka ktorý si miluje zapisovať každú drobnosť je to ideál.

Nediár od Tam&Zpět

Čo sa teda nediára týka, v úvode je pár prázdnych strán na životné "chcem", ročné "chcem" (zažiť, stretnúť, splniť, naučiť sa, robiť), miesto na visionboard, inšpiráciu, čo a kto mi robí radosť. Čomu sa teším je veľký ročný prehľad, kde na dvojstránke sú zvislo 4 mesiace s 31 riadkami. Takto mám celý rok pred sebou a viem plánovať to najdôležitejšie.

Každý mesiac začína tým, čo chcete na daný mesiac zažiť, splniť, naučiť sa, robiť, koho chcete stretnúť. Následne už začína daný mesiac po týždňoch na dvojstránke. Ku každému pracovnému dňu je 5 odrážok a k víkendu 2, kde si zapíšete čas a udaosť. A ako vidíte, práve preto využívam tento diár výlučne na školské a pracovné povinnosti. 5 časov na deň je pre mňa žiaľ málo. Zvyšok strany tvorí bodkované miesto, kde sa môžete kreatívne vyžiť. Za stránkami mesiaca si môžete vytvoriť habit tracker, je tam tiež miesto na poznámky a zhrnutie mesiaca v tom či ste splnili čo ste plánovali, čo vám urobilo radosť, aké zážitky si chcete zapamätať.

Veľmi oceňujem, že v závere diára je veľa miesta na poznámky či kalendár mien. Celkovo hodnotím diár veľmi pozitívne, je krásne spracovaný, bez akýchkoľvek chýb. Všetko má svoje miesto, na všetko (okrem toho denného prehľadu) máte dostatok miesta. Či už si chcete doň len písať, alebo sa aj kreatívne vyžiť, všetko sa bez problémov dá. Niekomu, kto skôr chce tento diár využiť ako sebamotivačný nástroj, je úplne ideálny. Vmestí sa do kabelky, má veľmi peknú farbu, a tiež schopnú záložku, ktorá sa nerozstrapká po prvom dni. 

Nediár od Tam&Zpět

Podeľte sa so mnou v komentároch, aký diár ste si pre rok 2022 vybrali. Aké súčasti musí mať Váš diár aby ste s ním boli spokojní? Zaujal Vás aj tento nediár, alebo preferujete datované diáre?


Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. Ja sa spolieham hlavne na Google kalendár a len jednoduchý odškrtávací to-do list v mobile — vyhovuje mi, že ich môžem mať stále pri sebe kdekoľvek som. Ale kúpila som si jednoduchý zápisník z recyklovaného baliaceho papiera, ktorý by som chcela využiť ako jednoduchý bullet journal venovaný primárne webu. To je totiž jedna vec, ktorá mi trošku chýba — detailnejšie plánovanie článkov, akcií, stretnutí a podobne 🥰

    SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Sprievodca bezobalovými obchodmi — Brno: Brána ke zdraví & NOsáček

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tiež som na tento diár pozerala, ale nakoniec som sa rozhodla pre iný. Diár potrebujem a hlavne kvôli škole, pretože si doň zapisujem všetko potrebné.
    Budem rada ak sa zastavíš aj na mojom blogu: http://lifeforjul.blogspot.com/

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest