Košice, Slovensko

Rare Beauty Lip Soufflé Duo — Prvé dojmy

Rare Beauty Lip Soufflé Duo

Rare Beauty od Seleny Gomez je v našich končinách stále veľká neznáma. Preto keď som ju objavila na českej Sephore v zľave, konkrétne lip duo o ktorom dnes bude reč, neváhala som ani na chvíľku. Rare Beauty nie je len tak hocijaká značka, za ktorou stojí známa osobnosť. Nesie sa v znamení toho, že nalíčené sa máme cítiť dobre, bez toho aby sme niečo zakrývali. 

Filozofia značky spočíva práve v rušení nerealistických štandardov krásy. Nie je cieľom len predať kozmetiku, ale mať vplyv. Zo samotného vystupovania značky na internete je cítiť rešpektujúcu komunitu, transparentnosť v produktoch, autenticitu a motiváciu. Z predaja zároveň ide 1% na Rare Impact fond, ktorý ďalej podporuje filantropické fondy, korporáty, parnterov v komunite, ktorá sa zaujíma o duševné zdravie v zmysle vzdelávania. Človek by ani neveril ako je možné prepájať duševné zdravie s kozmetikou, a predsa sa to dá. To je na tom podľa mňa úplne nádherné.

Dnes však nebude reč o duševnom zdraví, ale o balení dvoch tekutých rúžov, ktoré som si od tejto značky zadovážila. Nájdete ich (k 3.1.2022) na Sephore za úžasnú cenu 299Kč z pôvodných 510Kč. Toto duo tvoria konkrétne 2 matné rúže - odtieň Courage (väčší) a odtieň Ambition (menší). Práve odtieň Ambition je exkluzívnou miniatúrou. Zároveň ide o vegánske a cruelty-free produkty v 100% recyklovateľnom, FSC certifikovanom obale.

Rare Beauty Lip Soufflé Duo

Rare Beauty Lip Soufflé Duo

Ako prvé musím jednoznačne oceniť dizajn. Nádherné obaly, minimalistické, jednoduché a vkusné. Nádherne volené fonty aj farby, čo jednoznačne oku ulahodí. Krabička je do detaiu premyslená, s ohľadom na to, že jeden rúž je väčší a druhý menší. Posúďte sami na fotkách, ako aj taká maličkosť v podobe obalu, môže mať vplyv na zákazníka.

Po otvorení krabičky na vás vykukne motivačné "You are Rare". Ide o celkom chytrý a pekný marketingový ťah, kedy značka apeluje nie len na to, že sme výnimoční, ale zároveň aj na príslušnosť k značke. Chytré, však? Práve stotožnenie so značkou je veľmi dôležité a práve pri tejto značke môžeme vidieť sofistikované využitie.

Úprimne, krabičku som otvárala s veľkým nadšením. Produkty samé o sebe sú nádherné, matné, jemné a do ruky relatívne ťažké. Pôsobia dojmom akéhosi luxusu, a nejde o žiaden "lacný" plast. Už takto máte pocit, že držíte v ruke to, za čo ste si zaplatili. 

Ako som spomínala, nájdete v balení 2 odtiene. Menší je v exkluzívnom odtieni Ambition o hmotnosti 3,0ml. Väčší v odtieni Courage má 3,9ml. Odtiene sú vytvorené tak, aby sa dali využiť na denné aj večerné líčenie, prípadne nie je problém ich skombinovať (miešať odpoúčam samozrejme na individuálnom sklíčku či podklade). 

Odtieň Ambition je v hnedom, teplejšom odtieni pripomínajúcom horúcu čokoládu. Avšak nejde o nevkusný odtieň, na perách vyzerá veľmi jemne, decentne a pekne. Stretla som sa s hnedými tekutými rúžmi, ktorých odtiene boli veľmi zvláštne, nelichotivé. Tento je však ozaj prekvapením a nepoznám rúž ku ktorému by som ho prirovnala.

Druhý odtieň, Courage má nádhernú farbu pripomínajúcu farbu pier, len o niečo krajšiu. Má odtiene do studenej ružovej až mauve, na perách pôsobí veľmi prirodzene. Prirovnala by som ho k NYX Liquid Lingerie Embellishment, ale viac do ružova a v tomto prípade do tepla. Asi najviac ho vystihuje práve farba mauve.

Pridávam samozrejme fotku odtieňov bez úprav na dennom svetle.

Rare Beauty Lip Soufflé Duo Ambition & Courage

Konzistenciou sú penové, nie práve trvácne a ani nezasychajú do matna, ale povedzme si úprimne, kto teraz vyhľadáva nelichotivo schnúce rúže. Samozrejme, že počas dňa, po nápoji či jedle musíte rúž naniesť znova, ale pri týchto dvoch to nie je absolútne problém. Nemiznú z pier nijako drasticky, skôr veľmi jemne zmiznú a zanechajú po sebe jemný tint.

Celkovo hodnotím rúže 10/10, nie len kvôli krásnemu obalu, ale aj kvôli samotnému obsahu rúžov. Veľmi príjemne prekvapili a jednoznačne ich budem používať čo najčastejšie. Som z nich ozaj úprimne nadšená.

Poznáte značku Rare Beauty? Zaujala Vás? Čo hovoríte na tieto produkty - zaujali vás? Ak ste vyskúšali aj iné produkty tejto značky, ktoré by ste mi odporúčali?

Rare Beauty Lip Soufflé Duo

Rare Beauty Lip Soufflé DuoKomentáre

Zverejnenie komentára

  1. Úprimne som ani nevedela o celej filozofií, ktorá sa skrýva za Rare Beauty. Je to krásne a verím, že viacero značiek sa začne uberať podobným smerom. Milujem sledovať tvoj Instagram hlavne kvôli tvojím fotkám, ale tu na blogu tak žiaria. Chcela som tým povedať, že tvoje fotky si úplne pýtajú takéto veľké prevedenie, lebo sú tvorené s citom pre detail, ktorý vo veľkom formáte viac vynikne. Och, no trochu som sa opustila pri tých fotkách haha.

    xx Alexandra z 𝕄𝕊 𝔸𝕃𝕎𝔸𝕐𝕊 𝕃𝔸𝕋𝔼 / INSTAGRAM

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Wow krásne odtiene si si vybrala :) Priznám sa, že ja ich nepoznám, ale z tvojho hodnotenia sa možno na ne pozriem :)
    Nech ti dobre slúžia Viki :)

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest