Košice, Slovensko

one.two.free! — len ďalšia značka na trhu?

one.two.free! Táto nemecká skincare značka je stále pre Slovensko a Česko veľká neznáma. Avšak, v Dogulase mi dávnejšie pribalili 5ml vzorku krému Sweet dreams! a ja som sa zamilovala.

Kozmetiku s fermentovanými ingredienciami som dovtedy nepoznala. Obzvlášť pre mňa bolo zaujímavé, že tieto produkty sú bez parabénov, silikónov, minerálnych olejov a sulfátov. Dokonca je značka vegánska, cruelty free a obaly majú z >96% recyklovateľné. A keď som videla ten prekrásny dizajn, bolo to poslednou kvapkou. Odhodlala som sa k nákupu. Samozrejme, na začiatok rozumne a v mini verziách.

Základom značky je postupnosť produktov.

1. Cleanse

2. Prep

3. Care

Nič prehnané, žiadna 10-kroková rutina. Tri základné kroky a produkty si vyskladáte podľa seba. Poďme sa ale teda pozrieť na produkty, ktoré som zatiaľ vyskúšala. Nejde o spoluprácu a všetky produkty som si zakúpila na vlastné náklady :)

Step 1 - Clean, cleaner, cleanest! Favourite Foaming Cleanser

Tento gélový penivý čistič obsahuje výťažky z fermentovanej japonskej broskyne a fermentovaného zeleného čaju. Ide o jeden z mála čističov, po ktorých neostane moja pleť začervenaná, ale naopak veľmi jemná, nevysušená a krásne čistá. Stačí veľmi malé množstvo, na pleti vytvorí hodvábnu penu a pleť rýchlo a šetrne vyčistí.

Vzala som si 30ml balenie, ktoré mi predpokladám vydrží aspoň mesiac, a potom zvážim ich 100ml balenie, keďže sa mi tento čistič ozaj pozdáva.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐

Step 2 - I like the skin I'm in! Hyaluronic Power Face Mask

Masku som mala zatiaľ len jednu a recenziu z dlhodobého používania teda podať nemôžem, ale bola veľmi príjemná. Na začiatok musím oceniť krásny dizajn, ale malým mínusom bola hrúbka látky. To spôsobovalo, že sa maska trošku odliepala od pleti a nepriľnula úplne ako iné. Každopádne, pleť hydratovala, nezanechala lepkavý pocit a ani z nej netieklo veľa produktu ako pri iných maskách. Bola taká akurát, ale znova by som si ju asi nekúpila. Maska obsahuje fermentované sójové bôby a fermentované enzýmy granátového jablka a niacinamíd, čo je celkom zaujímavé zloženie.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐

Step 3 (Day) - It's prime time! Hydra Power Gel-Cream

Keď sa mi minul denný krém, rozhodla som sa ísť do 15ml verzie na skúšku. Tak ako čistič, obsahuje fermentovanú japonskú broskyňu ale tiež kyselinu hyalurónovú, fermentovanú zelenú mikroriasu desertica a fermentovanú hrušku. Má trošku nečakane zvláštnu vôňu, ale to čo zanechá na pleti za to jednoznačne stojí. Pleť ostáva krásne jemná, nie mastná, príjemne hydratovaná a lesklá. Asi by som tento krém úplne neodporúčala na mastnú pleť, kde ten lesklý efekt nemusí vyzerať úplne dobre.

Zatiaľ mi postačuje 15ml verzia tohto krému keďže ho stačí ozaj málo, a uvidíme či sa rozhodnem pre 50ml verziu.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐

Step 3 (Night) - Sweet dreams! Overnight Glow Cream

Najlepšie na koniec. Ale doslova. Tento krém je presne tým nočným krémom, aký som vždy hľadala. Vzorka tohto krému bol dôvod, prečo som značke úplne prepadla. Ako prvé ma oslovila dokonalá jemná levanduľová vôňa, ktorú ja jednoducho milujem. Ale nie je to taká tá vtieravá vôňa, ktorá skôr spôsobí bolesť hlavy než upokojenie. Krém obsahuje kyselinu hyalurónovú, levanduľový esenciálny olej a výťažok z koreňa konjacu. Ako som sa dočítala, obsahuje aj fermentovaní kvasnice, ktoré napomáhajú stimulovať tvorbu kolagénu v pleti. Krém je príjemne hutný a pleť je aj ráno jemná a svieža. Tento krém je určite niečím medzi krémom a nočnou maskou, keďže pleť ozaj nesmierne vyživí.

Aktuálne mám za sebou 3x5ml balenie vzoriek, nové 15ml balenie a určite, 100% pôjdem aj do 50ml balenia.

Hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐

Od tejto značky chcem jednoznačne vyskúšať oveľa viac vecí. Majú aj dekoratívnu kozmetiku, ktorá vyzerá veľmi zaujímavo, ale aj produkty na ochranu pred slnkom. Uvidíme, po štátniciach si určite nejaké kúsky doprajem. Celkovo značku hodnotím veľmi pozitívne a je príjemným prekvapením pomeru ceny a výkonu. 

Poznáte túto značku? Mali ste už možnosť vyskúšať ju? Čo Vás na základe mojej recenzie zaujalo?Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. To vypadá krásně! A ty tvoje fotky miluju. Zaujalo mě to a šla bych si to koupit, uplně jsi mě "zinfluencovala" :D :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem krásne! 🤍 Určite aspoň niektorú z miniatúr vyskúšaj, uvidíš ako Ti sadne

      Odstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest