Košice, Slovensko

Google Calendar ― Záchranca či zbytočnosť?


Google Calendar. Pre niekoho takzvaný "holy grail", a niekto oň ešte nezakopol. Ak ho používate, určite viete, že si ním môžete mnohé uľahčiť. Ale viete o všetkých jeho vymoženostiach? Ak nie, tento článok Vám určite pomôže.

Musím priznať, že tento program toho v sebe skrýva viac než sa na prvý pohľad zdá. Od vysokej školy sa pre mňa stal ultimátnym nástrojom produktivity, a niekomu môže nahradiť samotný diár.

Prakticky úplne stačí otvoriť si Google Calendar a začať sa v ňom "hrať". Preklikať sa nastaveniami, vytvoriť udalosti, spoznať trochu celé rozhranie. Preto aj nasledujúce obrázky sú iba screenshotmi s pomôckami kde dané funkcionality nájsť.
Pro tip:
Zistila som, že si viem do kalendára ukladať aj tréninky v Neonke (Košice). Jednoducho po rezervácii miesta na tréningu mi vyskočí kontextové okno, a po kliknutí na ikonku Google Calendar mi automaticky vloží udalosť do kalendára. Chytré, nie?

Kalendár slovenských menín (kliknúť na "+ Google Calendar" v pravom rohu)

Rovnako sa dá Google Calendar prepojiť s kalendárom vo Vašom Apple zariadení pri zapnutí iCloud, prípadne si viete stiahnuť aplikáciu, ktorá zrkadlí desktop verziu Google Calendar.Je to úplne jednoduché a môžete mať kalendár doslova všade bez toho, aby ste so sebou nosili zápisník. Kdekoľvek ste, viete pridať udalosť, zmeniť jej termín, alebo ju zrušiť. Google Calendar mi pomohol nie len s produktivitou a organizovaním, ale aj s celkovým prehľadom a pamäťou. Nemusím veci nosiť "v hlave", ale vždy ich mám niekde poznačené - všetky na jednom mieste.Čo hovoríte na Google Calendar? Mali ste už tú možnosť využívať ho napríklad v práci či v škole? Je niečo čo ste sa v tomto článku nedozvedeli? Napíšte mi do komentára.

Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Také používám Google kalendář už spousty let. Jak v mobilní, tak i webové verzi pro počítač. Jsem s ním nadmíru spokojená a nepoužívala bych už žádný jiný. 🤗💕

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne súhlasím, je to veľmi skvelý pomocník na každý deň 🙌🏻

   Odstrániť
 2. Používám jiné kalendáře, ale Google ho má opravdu vymakaný. Bez diáře a těchto pomocníků jsem jako bez hlavy. :D

  OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest