Košice, Slovensko

SKIN1004 — Madagascar Centella


Myslím, že nebudem vôbec klamať keď poviem, že značka SKIN1004 je jedna z tých najznámejších spomedzi kórejských značiek kozmetiky. Väčšina ju však zvykne volať Centella kvôli nie veľmi šťastnému uloženiu textu na obale. Ale to je celkom nepodstatný detail, myslím že si koniec koncov všetci rozumieme.

Keď som objednávala z e-shopu Stylevana, nejako som nevedela týmto produktom odolať. Poznala som ich už dlhšie, ale na skúšku som mala vždy iba nejakú vzorku. Tento krát som však objednala cestovné balenia dvoch produktov a masku, a dostala som vzorku krému ako darček.

Značka sa pýši využitím výťažku z rastlinky menom centella asiatica, ktorú môžete nájsť aj pod názvom Gotu Kola, a v našich končinách pod pomenovaním pupočník ázijský. Rastie v Číne, Japonsku, Indii a Austrálii. Centella je vhodná pre citlivú pokožku, ale aj pre pokožku trpiacu akné či atopickým ekzémom. Výťažky pomáhajú posilňovať kožnú bariéru k regenerácii, upokojovať a hydratovať o čom hovoria aj mnohé výskumy. Produkty s výťažkom centelly nájdete zväčša označené prívlastkom "cica". 

— Watergel Sheet Ampoule Mask

Maska bola extrémne hrubá, ale paradoxne na pleť veľmi pekne sadla a rovnako zaujímavá bola aj látka. Ako názov napovedá, konzistencia bola na báze "vodného gélu", čo bolo v letných dňoch ozaj príjemné. Pleť bola krásne hydratovaná, jemná a zbavila som sa začervenania z predchádzajúceho umývania pleti. Celkovo hodnotím masku veľmi pozitívne a určite si ju rada znova objednám.

— Hyalu-Cica Moisture Cream

Veľmi príjemný hydratačný krém, ktorého stačí naniesť ozaj málo a splní čo sľubuje. Pleť je upokojená, hydratovaná, avšak z dlhodobého hľadiska viac povedať neviem, nakoľko som vyskúšala iba vzorku. Spokojnosť však bola aj napriek tomu veľká.

— Ampoule Foam

Na čom si celkom "ujíždím" sú penivé pleťové čističe. Konzistencia je na prvý pohľad hustá a hnedá, avšak rozotretím po pleti sa zmení na jemnú čistiacu penu, ktorá pleť vyčistí bez toho abyj u zanechala začervenanú. Cestovné balenie vydrží ozaj dlho, keďže stačí peny použiť o veľkosti hrášku pre celú pleť. Po pravidelnom používaní som spozorovala, že je moja pleť vážne upokojená a nečervená sa ako pri regulérnom čistení pleti. Zloženie je hypoalergénne a vyrovnáva pH pleti. 33% samotného produktu tvorí výťažok z centelly asiaticy.

— Hyalu-Cica Brightening Toner

Geniálny toner. Ozaj, neklamem. 74% tvorí voda z listov centelly asiaticy. Pleť má za úlohu rozjasňovať, zjednocovať, príjemne hydratovať a taktiež má plniť funkciu exfoliačnú a spomaliť tvorbu vrások. Musím priznať, zjednotenie pleti, rozjasnenie a hydratácia sa konali a som z toho úplne nadšená. Opäť stačí ozaj malé množstvo pre celú pleť, a už po týždni používania som si všimla rozdiel.

Značku SKIN1004 a jej Madagascar Centella produkty som si jednoznačne zamilovala. Určite plánujem skúsiť aj ďalšie produkty. Ako to máte s touto značkou Vy? Poznali ste ju, prípadne Vás zaujala? Podeľte sa so mnou a ostatnými čitateľmi o Vaše postrehy v komentároch.


 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest