Košice, Slovensko

Travel-size či full-size riasenky — Ktorá sa ozaj oplatí?


Bolo to iba minulý rok, kedy som si zamilovala travel-size balenia produktkov. Niekedy keď chcem vyskúšať viacero produktov, alebo hľadám nový obľúbený, oveľa lepšie je skúsiť viac malých ako minúť peniaze za full-size a potom ho odložiť do šuplíka.

Za rok sa preto u mňa nazbierali travel-size riasenky od značiek Benefit, Tarte, Too Faced, Nars, Huda Beauty, Rare Beauty, Urban Decay a Charlotte Tilbury. Preto som si povedala, že ich všetky spolu zhrniem do jedného článku.

— Benefit BAD gal BANG!


Riasenka má silikónovú kefku ktorá sa smerom k hrotu zužuje a po obvode má rovnomerne rozložené štetinky. To sa hodí práve k tomu, aby ste sa riasenkou vedeli dostať čo najbližšie do vnútorného kútika oka.  Má sýtu čiernu farbu, riasy celkom pekne predĺži, avšak je fajn pri prvých použitiach ju nechať trošku zaschnúť. Prvé použitia boli o nepekne zlepených riasách, avšak časom sú riasy ozaj príjemne predĺžené a oddelené. Nejaké veľké zahustenie neočakávajte, ale ak idete po dĺžke, táto riasenka je ideálna. Odličuje sa jednoducho, ale počas dňa sa nerozmazáva. Znovu by som si ju však skôr nekúpila.
Cenový rozdiel je za mňa celkom rozumný, keďže ide o približne 12€ a 4,5g.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐/5


— Tarte lights, camera, LASHES


Čakala som viac. Na Tarte riasenku som bola veľmi zvedavá, kefka nie je silikónová a pôsobí veľmi decentným dojmom, kedy nemá štetinky príliš dlhé ani príliš krátke a nie sú medzi nimi veľkostné rozdiely. Sľubuje objem, natočenie, predĺženie a vyživenie. Prvým problémom je, že sú štetinky tak blízko seba, že cez ne riasy prejdú celkom obtiažne. Áno, zahustí ich, ale to bolo maximum čo som z tejto riasenky vyťažila. Bol to za mňa úplný priemer, ktorý by ste hravo našli v drogérii v plnej veľkosti za tretinu ceny miniatúry. Veľkým negatívom je za mňa tiež rozdiel 2ml a 13€.

Moje hodnotenie: ⭐/5


— Too Faced Better Than Sex


Právom považovaná za najlepšiu. Tvar kefky ako presypacie hodiny je jednoducho výhra, kefka nie je silikónová, riasenka zahustí, predlží, natočí. Reálne nemám čo vytknúť, je dokonalá a po dopoužívaní pôjdem jednoznačne do plného balenia. Mini balenie mi drží veľmi dlho a som s ním ozaj spokojná. Počas dňa sa nerozmazáva, riasy vydržia krásne celý deň. Rozdiel je 3,2g a 13€ čo nemusí byť úplne výhodné.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐/5


— NARS Climax


Opäť nejde o silikónovú kefku a tvar iba veľmi jemne napodobňuje presýpacie hodiny. Na jemnejších riasách toho veľa neurobí, ale pri trošku hustejších riasách je ten efekt oveľa lepší. Skôr zahustí než predĺži, ale pracuje sa s ňou veľmi jednoducho. Odličuje sa veľmi dobre, zároveň sa počas dňa nerozmazáva. Rozdiel je 3,5g a 16€ čo je podľa mňa celkom veľa.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐/5


— Huda Beauty Legit Lashes


Táto riasenka ma v niektoré dni sklame a niekedy ju ocením. Máme zvláštny love-hate relationship, a popravde neviem čím to je spôsobené. Je obojstranná, kedy jedna kefka je ohnutá a druhá sa zužuje smerom k hrotu. Kefky sú silikónové, čo obľubujem, ale obsah mi príde príliš tekutý. Medzi kefkami a výkonom veľký rozdiel nevidím, ale preferujem skôr tú ohnutú. Počas dňa má tendenciu rozmazať sa, zaschnutie samotné trvá tiež celkom dlho, ale efekt na riasách je ozaj pekný. Zahnutá kefka je skvelá na objem a zužujúca na dĺžku. Zvyknem ich používať obe pri každom líčení, ale ako som spomínala, tá ohnutá je v niečom lepšia. Ide za mňa o taký horší priemer a určite sa dá nájsť aj lepšia. Rozdiel je 10ml a 14€, čo sa celkom oplatí.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐/5


— Rare Beauty Perfect Strokes


Kefka nie je silikónová, obsah je krásne intenzívne čierny a riasenka pôsobí veľmi elegantným dojmom na čo sme pri Rare Beauty jednoducho zvyknutí. Riasy krásne zahustí a vytočí, dĺžku dodá tiež, ale v žiadnom dramatickom zmysle. Počas dňa sa nerozmazáva, vydrží dlho a určite sa chystám aj do fullsize verzie, ktorá sa podľa mňa pri rozdiele 5,5ml a 9€ jednoznačne oplatí.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐/5


— Urban Decay Troublemaker


Fakt, že táto značka odchádza zo Slovenska a Česka je trošku smutný, keďže som určite túžila vyskúšať viac produktov. Ide jednoznačne o kultovú značku, ktorú sme dlhé roky poznali najmä kvôli NAKED paletkám. Čo sa však riasenky týka, silikónová kefka sa zužuje do hrotu, veľmi pekne riasy oddelí a zahustí, dĺžka je tiež príjemným prekvapením. Odličuje sa trošku dlhšie, ale nerozmazáva sa a efekt na riasách vydrží celý deň bez problémov. Určite by som ju zvážila aj dobudúcna.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐/5


— Charlotte Tilbury Pillow Talk Push Up Lashes!


D o k o n a l o s ť. Fakt, ozaj, vážne. Najlepšia riasenka akú som kedy skúsila. Ráno mi stačí 2x prejsť oko a som nalíčená s úplnou spokojnosťou. Nerozmazáva sa, má zvláštnu sploštenú silikónovú kefku, pri ktorej si najprv tou plochou časťou prejdem riasy a potom kefkou rozčešem. Ten efekt na oku je dokonalý a nenapodobniteľný. Asi sa rozplývam až príliš, ale už z miniatúry som odvarená. Chcela som vzorku nechať mamke, ale musela som si ju nechať aká je dokonalá. Odličuje sa ľahučko, drží celý deň a je jednoznačne úžasná.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐/5Rozdiely vo veľkostiach a cenách
Benefit — 4,5g — 12€ 
Tarte — 2ml — 13€
Too Faced — 3,2g — 13€
NARS — 3,5g  — 16€
Huda Beauty — 10ml — 14€ 
Rare Beauty — 5,5ml — 9€
Urban Decay — 4,3g 
Charlotte Tilbury — 6ml — 15€

Ak som si prerátala všetky ceny full-size verzií na gram alebo ml, najviac sa jednoznačne oplatila Rare Beauty riasenka, následne Huda Beauty a najhoršie cenovo vyšla NARS riasenka. Jednoznačne nabudúce pôjdem do Too Faced, Rare Beauty a Charlotte Tilbury riasenky, keďže ide ozaj o výbornú kvalitu.

Do komentárov mi môžete napísať, ktorá z riaseniek Vás zaujala, prípadne s akou máte skúsenosť. Prekvapili Vás takéto cenové rozdiely naprieč objemom/obsahom riasenky?
Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest