Praha, Česko

(Náš) život v Prahe ― Aké sú nové začiatky?

Prešli 2 mesiace. Presne dva mesiace, odkedy som sadla do nočného vlaku do Prahy, s 24 kilovým kufrom, preplneným turistickým batohom, a s plátenkou. Priateľ ma už čakal v Prahe, mesiac tam už pracoval v novej práce. Tá moja ma čakala až v 1. novembrový deň.

Ešte pred samotnou Prahou sme na pár dní zakotvili v malom meste pri Prahe, kde sme pobudli kým sme sa mohli nasťahovať do bytu. Bolo to tam krásne. Časť mesta bola úplne nová, plná malých bytových domov a klasických domov, kde bývalo veľmi veľa mladých rodín. Ak by to nebolo 40 minút od Prahy, bez problémov by sme tam s priateľom ostali bývať. Možno raz...

31. Októbra sme sa konečne mohli nasťahovať. Situácia s bytom bola taká, že keď som ho uvidela na inzeráte, okamžite som povedala aby sme ho vzali. Keď som sa na inzerát chcela pozrieť druhý krát - už bol stiahnutý, a teda pamäťová stopa z fotiek neostala žiadna. Byt som teda videla raz na fotkách, a priateľ druhý krát pri prehliadke. Šla som do bytu teda úplne naslepo.

Lokalita v ktorej bývame je ozaj krásna. Nachádza sa medzi Letnou a Stromovkou, pri futbalovom štadióne Sparta. Mali sme obavy, ale nakoniec odtiaľ nie je vôbec žiaden hluk počas zápasov. Hneď pár krokov od bytu máme električkovú zastávku, z ktorej nám obom idú spoje priamo až do práce. Poblíž je kopec obchodov, reštaurácií, kaviarní a rôznych malých prevádzok. 

Ako ste už byt videli na Instagrame (highlight "prague"), máme 2+kk. Máme obrovské šťastie, že sme byt dostali už plne vybavený - nie len so spotrebičmi ako je práčka, umývačka, televízor či rúra, ale aj s taniermi, príbormi a pohármi. Stačilo sa nám teda v ten deň iba nasťahovať, nakúpiť nejaké potraviny, a mohlo sa vybaľovať.

Po mesiaci hodnotím byt stále ako veľmi dobrý. Jasné, nie je všetko tak ideálne ako sa môže z fotiek zdať. Kuchyňa je veľmi malá a nie úplne logicky riešená, chýba nám o trochu viac úložného priestoru v zmysle skríň a komôd, indukčná doska tiež nebola niečím čo sme vyslovene chceli. V byte je aj počas dňa dosť tma, čo mi síce na jednu stranu veľmi vyhovuje, ale na fotenie to nie je ideál. Čoho sa však neviem vynadívať sú vysoké, krásne dvere bielej až maslovej farby, krásne staré okná (cez ktoré asi trošku pofukuje, ale to vyriešime) a celkovo veľmi krásne farebne doladené doplnky.

Býva sa nám celkovo veľmi dobre, s ohľadom na lokalitu, ale aj byt ako taký.

Pre nás oboch je lokalita obrovským plus, keďže cesta do práce trvá približne 15 minút električkou, priateľ cestuje na Anděl a ja na Hlavní nádraží. Ak je zlé počasie, na Vltavskej prestúpim na metro a výjdem z posledného nádraží až priamo pred prácou. Reálne som v Prahe dáždnik použila možno raz.

Čo sa práce týka, absolútne sa nemôžem sťažovať. Chýba mi kolektív, to je viac než jasné, ale noví kolegovia sú veľmi nápomocní, ochotní a milí. Čo ma úprimne prekvapilo, každý sa ma neustále pýta či je všetko v poriadku, či všetkému rozumiem. Pracujem už celkom dosť samostatne, a vo februári mi končí skúšobná doba, takže budem môcť viac čerpať homeoffice. Zatiaľ to bolo hlavne keď som bola chorá. A nakoľko je ešte stále okolo mňa množstvo chorých ľudí, homeoffice je v  tomto dosť záchrana.

Pracujem stále ako špecialista náboru, s lukratívnym názvom Talent Acquisition Specialist. Znie to úplne inak ako Recruitment Specialist, ale stále je tá pracovná náplň skoro to isté. Postupne sa zaúčam do procesov, ktoré sú o niečo rozdielne, obzvlášť keďže ide o nábor v oblasti IT. Čaká ma tiež mnoho zaujímavých skúseností a projektov, ale o tom vám poviem na Instagrame.

Ďalšou veľmi pozitívnou vecou na Prahe je stravovanie. Musím uznať, že gastronómiu v Prahe radím jednoznačne medzi moje najobľúbenejšíe, obzvlášť Áziu a kaviarne. Pre zjednodušenie pridávam priamo mapu, v ktorej si môžete nájsť všetky obľúbené mieesta (a budú pribúdať).
Jednzonačne obrovským zážitkom ale bola včerajšia noc na Letnej pri kyvadle. Pred polnocou sme sa spolu s ďalšími stovkami (vážne, bolo tam extrémne veľa ľudí) vybrali na Letnú, odkiaľ je neskutočný výhľad na celú Prahu. Vládla tam úžasná atmosféra, hlavne s odbitím polnoci. Odrátavalo sa, ohňostroje boli všade okolo nás a každý sa objímal a blahoželal. Bolo to ozaj krásne a dychberúce. Krajší vstup do 2023 som si predstaviť jednoznačne nedokázala. Pridávam ešte pár fotiek zo včerajška, a čoskoro sa určite stretneme pri ďalšom článku.

Prajem vám ten najkúzelnejší rok 2023!Komentáre

Zverejnenie komentára

 1. Aaach, moje srdce plesá, když vidím ty krásné fotky ještě krásnější Prahy. Ať se vám daří a žije v Praze hezky!

  Eli | Ve znamení býka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem veľmi pekne! Praha je za mňa veľmi fotogenické miesto :)

   Odstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest