Praha, Česko

Derma Skin Clear Nivea ― Pomoc pre pleť s nedokonalosťami?

Už sú to oficiálne dva týždne, počas ktorých používam výhradne produkty značky Nivea z ich novej rady Derma Skin Clear s obsahom kyseliny glykolovej, kyseliny salicylovej a niacinamídu. Povedala som si, že dám testovaniu dva týždne, pre objektívne a viditeľné výsledky. 

Produkty som obdržala v rámci spolupráce so značkou Nivea, recenzia je založená na osobnej, subjektívnej skúsenosti. Fakt, že ide o spoluprácu, nemá žiaden vplyv na pravdivosť recenzie.

― Aká je moja pleť?

Má sklony byť mastná v oblasti T-zóny, na čele sa robia čierne bodky, a občas sa prihodí aj nejaká vyrážka na brade či lícach. Moja pleť je teda zmiešaná, ale nenazvala by som ju nutne problematickou. 

― Aké produkty som testovala?

Obdržala som celú radu, teda 4 produkty. Nočný exfoliátor, čistiaci pleťový gél, čistiaci pleťový peeling a čistiacu pleťovú vodu.

― V čom je táto rada výnimočná?

V mojich "teenage" rokoch bol problém nájsť produkty, ktoré by pleť nevysušovali a zároveň jej pomáhali. Prevládal nepopulárny názor, že problematickú pleť treba sušiť. Dnes už je to iba vyvrátený mýtus. Táto rada preto nie len čistá, ale zároveň hydratuje. Obsahuje tri kľúčové látky - kyselinu glykolovú (AHA), kyselinu salicylovú (BHA) a niacinamíd

Kyselina glykolová, známa aj ako AHA, pleť exfoliuje, pomáha zmierňovať nadmernú produkciu mazu a zároveň pleť hydratuje. Je nevyhnutné používať SPF nie len každý deň, ale obzvlášť pri používaní kyseliny glykolovej.

Kyselina salicylová, tiež známa ako BHA, rovnako ako AHA pleť exfoliuje, jemne čistí póry a pomáha obnove pleti. Benefitom je tiež antibakteriálny účinok, čo je pri nedokonalostiach kľúčové.

Niacinamíd, známy ako vitamín B3, upokojuje pleť, má protizápalové účinky a taktiež napomáha pri hydratácii.


Poďme teda na konkrétne produkty, ktoré som skúšala + ich recenziu

Derma Skin Clear Wash Gel

Úplne skvelý pleťový gél na denné používanie. Pleť pekne vyčistí, zbaví zvyškov makeupu a nenechá pleť zbytočne napnutú a vysušenú. Bála som sa, že po ňom budem mať pleť priam "vŕzgajúcu", pretože na to som bola zvyknutá pri rôznych iných produktoch z drogérie určených na pleť so sklonmi k nedokonalostiam. Pri tomto som však ostala veľmi milo prekvapená a spokojná.


Derma Skin Clear Toner

Po dvoch týždňoch sa žiaľ zázraky nedejú. Toner bol príjemný, pleť dočistil, nevysušoval, ale na druhú stranu nič špeciálne nerobil. Možno veľmi jemne zmiernil začervenanie, to mu odoprieť nemôžem, ale iné benefity som si nevšimla. Taký priemerný produkt, ktorý určite môžu používať napríklad ľudia, ktorí so skincare začínajú. Neuškodí - nenadchne. 

Derma Skin Clear Anti-Blemish Scrub

Na pleť s čiernymi bodkami áno, na pleť v momente keď sa objaví bolestivejšia vyrážka - v žiadnom prípade. U mňa bohužiaľ veľmi peelingy so zrniečkami neobstoja. Tento bol príjemný, kým bola moja pleť 100% v pohode, bez akýchkoľvek vyrážiek. Peeling som použila maximálne 3x týždenne, po dni kedy som mala "ťažšie" líčenie a chcela som trošku hlbšie dočistiť. Samozrejme, na takéto peelingy nikdy netlačím. Iba som ho jemne vmasírovala, nechala chvíľku pôsobiť a zmyla. Musím priznať, najprv som sa obávala, že to bude produkt na báze ílovej masky so zrniečkami - to by moja pleť nerozdýchala.

Derma Skin Clear Night Exfoliator

Výborný produkt. Ozaj, vážne, fakt. Som veľmi spokojná, že sa do mojej rutiny dostal, pretože ním končím každý deň. Budím sa ráno s jemnou pleťou, zmiernila sa mi tzv. "krupička" na čele, a celkovo mám pleť fakt na dotyk hladkú. Zároveň musím podotknúť, že ma na pleti vôbec neštípal - čoho som sa bála. Opäť ale dodávam, že na pleť ktorá má aktívne vyrážky, alebo drobné chrasty, môže zareagovať štípaním. Vtedy by som odporúčala exfoliátor vynechať.

Po týždni používania

Produkty sú celkom milým prekvapenám, obzvlášť nočný exfoliátor a pleťový gél. Toner je príjemný, ale zároveň by som povedala, že nič extra s pleťou neurobil. Na dočistenie je ale dobrý. Gél a exfoliátor robia presne to čo sľubujú, gél nie je ničím prevratný ale zároveň je veľmi príjemný - pleť nenapína, nevysušuje. so zrniečkovým peelingom pracujem extra opatrne.

Po dvoch týždňoch používania

Gél hodnotím stále veľmi pozitívne, je príjemný a nespôsobuje mi žiadne problémy. Zanechá pleť jemnú, nie príliš vysušenú ani prehnane lesklú a napnutú. Toner je priemerný, ak by som ho vynechala z rutiny, ani si to nevšimnem. So zrniečkovým peelingom končím, pretože ho moja pleť úplne nezvládla a v okolí brady, čela a líca sa mi začali tvoriť bolestivé vyrážky. Predtým ako niekomu napadne čo všetko mi to mohlo spôsobiť, hormonálny dôvod to nie je, moja rutina sa taktiež nemenila. Prisudzujem to peelingu, pretože práve tento druhý týždeň po rannom použití som počas dňa objavila 4 veľmi boľavé vyrážky.

Celkovo hodnotím túto kolekciu skincare ako prekvapivú a som ozaj pozitívne naladená k tomu produkty dopoužívať. Peeling pravdepodobne využijem iba na telo, kde sa neobávam že by koža zareagovala práve tak ako som opisovala v recenzii. Toner pravdepodobne bude skôr ležať v skrinke, prípadne ho posuniem niekomu ďalšiemu, aby sa využil aspoň nejak. Ale gél a nočný exfoliátor jednoznačne ostávajú v rutine a som s nimi spokojná.

Všimli ste si už tieto produkty v drogérii? Mali ste už možnosť niektorý využiť? Ktorý vás na základe recenzie oslovil a chceli by ste ho vyskúšať? Napíšte mi do komentára.


 

Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. Ahoj Viki, ďakujem úprimne za túto recenziu :) Už dlhšie som sa pohrávala s myšlienkou kúpiť niektoré z týchto produktov a vyskúšať ich, pretože som ich videla u viacerých blogeriek ako testovaciu verziu a nadchlo ma to. :) Videla som ich minule v drogerií a zvažovala, ale chcela som si prv prečítať u niekoho recenziu. Teraz som už pevne rozhodnutá aspoň niektoré z produktov vyskúšať :)

    https://mimsinkahale.blogspot.com/

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest