Praha, Česko

Tuli vak ― Nevyhnutnosť, alebo len ďalší zaberač miesta?

Tuli vaky pozná asi každý z nás. Zo škôl, firiem, rôznych miest, kde ste sa vedeli hodiť na veľký vak, do ktorého ste pohodlne zapadli. Tuli vak sme mali aj na vysokej škole, kde sme trávili minúty pred prednáškami alebo cvičeniami. Dnes už značka Tuli prichádza z rôznymi doplnkami do  domácnosti, a na ich sociálnych sieťach často môžeme vidieť, ako transformujú rôzne priestory pestrofarebnými produktmi.

Tuli je slovenská značka, ktorá vyrába tieto sedacie vaky od roku 2006. Pýšia sa mnohými oceneniami, a čo je ešte viac prekvapivé - vaky si šijú sami na Slovensku. 

Vďaka spolupráci so značkou Tuli mám takýto vak aj ja doma. Spočiatku sme sa s priateľom smiali, že bude zaberať miesto a že nás po týždni omrzí. Neverili by ste, ako sme sa mýlili.

Na stránke tuli.sk som si mohla vybrať akýkoľvek vak. Po veľmi dlhom premýšľaní a prirovnávaní všetkých farieb a vzorov k nášmu interiéru (a interiéru aký dobudúcna chceme mať), som si zvolila vak Sofa so snímateľným poťahom, v odtieni Rachel - nostalgická ruža. Patrí k najväčším, a voľba tohto typu bola jasná už len kvôli jeho variabilite. 

Dá sa s ním urobiť ozaj všetko. 

Chcete na ňom ležať dvaja?
Nie je problém.

Chcete si z neho urobiť "pelech"?
V pohode.

Chcete si z neho vyformovať kreslo?
Aj to sa dá.

Akokoľvek si ho položíte, akokoľvek si do neho sadnete či ľahnete, prispôsobí sa.

Rovnako sa mi veľmi páčila netypická farba, ktorá je zmesou ružových, červených a fialových vlákien. Dokopy dáva ozaj jemnú, skoro neutrálnu farbu.

Čo sa rozmerov týka, má 8,4kg. Náplň má 430 litrov a veľkostne má 140 x 170 x 25cm, kvôli čomu je super aj pre vysokých ľudí. Keďže je obal snímateľný, dá sa vyprať v práčke do 30°C. Náplň sa dá taktiež dosypať, pretože časom sa môže vak vysedieť. Náplň je potravinársky polystyrén vyrobený na Slovensku, ktorý je zdravotne neškodný.

Musím priznať za seba aj za priateľa, že materiál je ozaj pevný, kvalitný a nemusíme sa báť, že by sa niekde roztrhol pri manipulácii. Ako ste videli aj na mojom instagrame, vak využívam na poobedný šlofík, čítanie knihy, kreslenie na tablete, ale aj na obyčajné sledovanie telky. V byte som mu našla krásne dočasné miesto v kúte izby, pri okne, odkiaľ je celý deň dostatok svetla. Aj napriek tomu, že bývame v dvojizbovom byte, ozaj nepociťujeme že by nám zavadzal. Spokojnosť je jednoznačná.

A verdikt? Určite nejde o zaberač miesta. Tuli vak sa stal našim denným miestom na relax, spánok, a v neposlednom rade aj dôvodom na smiech, keď sa z vaku snažíme vstať 😀.

Poznáte tieto Tuli vaky, alebo iné produkty značky Tuli? Chceli by ste si na mojom instagrame o takýto vak zasúťažiť? Aký by ste si vybrali a ako by ste takýto vak využívali?


 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest