Praha, Česko

Seventy-One Percent ― Urban Feel Good

Ak vám spomeniem značku Seventy-One Percent, asi ju nebudete úplne poznať. Ako však prišla jar a slnečné lúče sú postupne silnejšie, je nevyhnutné hovoriť o ochrane pred slnkom. Práve táto značka sa snaží skombinovať ochranu a hydratáciu.

Seventy-One Percent je francúzskou značkou prírodnej kozmetiky, s účelom dopomôcť k bezpečnému vystaveniu slnečným lúčom. Stoja za ňou dvaja surferi od roku 2009, ktorí chceli vyhovieť všetkým milovníkom slnka a vody s ohľadom na prírodu. Ich mottom je, že sme všetci 71%. 70% vody v nás, 70% vody na Zemi a 1% pre planétu.

Okrem dobrej myšlienky a kvalitných ingrediencií, ide aj o veľmi hravý vzhľad produktov. Obaly pripomínajú západ slnka nad morom. Samozrejme, dizajn a myšlienka nie sú všetko. Aký je finálny produkt?

Vďaka spolupráci s IMK Organics som mala možnosť otestovať Urban Feel Good fluid, ktorý sa hrdí viacerými prívlastkami. Anti-pollution, SPF/FPS30, 85% prírodné zloženie, kyselina hyalurónová, prebiotiká... Podľa všetkého by mal tento krém ochraňovať pleť pred externými vplyvmi, ako je znečistenie vzduchu, UV lúče či dokonca aj modré svetlo.

Samotný fluid je jemne zafarbený, skôr tekutej konzistencie a vôňou len mierne pripomína tradičné SPF. Po rozotretí sa aj vďaka zafarbeniu prispôsobí pleti, vôbec nezanecháva biele stopy. Pleť zanecháva lesklú, hladkú a iba veľmi jemne lepí. Nejde však o žiaden nepríjemný pocit. Vďaka kyseline hyalurónovej je pleť o niečo hydratovanejšia, pôsobí vyhladene. 

V hrubšej vrstve môže spočiatku nechať biele šmuhy, ale veľmi rýchlo sa vstrebe, bez toho aby ostala pleť zaťažená. Ani po reaplikácii a dlhodobom nosení sa nestalo, že by moja pleť zareagovala vyrážkami, či inými problémami.

Keďže chodím von športovať - či už je to beh alebo korčule, pleť sa mi samozrejme spotí. Ani v tomto prípade ale krém nesteká dolu, práveže vodu priam odpudzuje.

Za mňa toto SPF bude aj naďalej denným spoločníkom, obzvlášť na outdoorové športy, či na prípadné výlety. Zároveň verím, že časom pribudne do mojej kolekcie aj ďalšie balenie.

Tento krém môžete zakúpiť práve u IMK Organics, spolu s inými od tejto značky.

Používate pravidelne SPF, alebo ste si ešte nenašli to pravé, ktoré by ste používali denne? Počuli ste už o tejto skincare značke, alebo je to pre vás novinka? Zaujal vás tento krém?

Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest