Praha, Česko

Beauty of Joseon ― Hanbang Serum Discovery Kit


Vo svete neustále sa meniacej a rozširujúcej starostlivosti o pleť, je veľkou výzvou nájsť produkt, ktorý ozaj vyniká. Avšak keď som v rámci spolupráce s KEEO dostala tento testovací set značky Beauty of Joseon, neváhala som ani chvíľu. Ohlasy boli veľmi pozitívne, a o to viac som sa tešila na skúšku týchto sér.

Tento set pozostáva zo štyroch sér, ktoré sú navrhnuté na riešenie rôznych problémov s pleťou. Hanbang je tradičná kórejská holistická medicína založená na využívaní bylín, a práve tak sa snaží Beauty of Joseon prepájať tradície s modernými "štandardmi" skincare.

― Calming Serum - zelený čaj a panthenol

Toto sérum má za účel pleť upokojiť, zmierniť začervenanie. Zloženie je ozaj skvelé, okrem panthenolu (2%) a zeleného čaju (76%) obsahuje aj výťažok z centella asiatica, či kyselinu hyalurónovú. Moja pleť má sklony k začervenaniu, obzvlášť po umytí, a po týždni používania som zaznamenala omnoho rýchlejšie upokojenie pleti. Sérum je vodnaté a veľmi ľahké, a na celú pleť vystačí pár kvapiek.

― Glow Serum - propolis a niacinamíd

Okrem propolisu (60%) a niacinamídu (2%) nájdete v tomto rozjasňujúcom sére aj BHA či výťažok z čajovníka. Sérum má pleť zbaviť zápalu či akné a jeho textúra pripomína med. Bála som sa, že na pleti zanechá lepivý pocit, ale našťastie je pleť úplne hladká a lesklá. Sérum som používala v období pred menštruáciou, kedy moju pleť trápia práve rôzne vyrážky a zápaly. Určite môžem povedať, že boli tieto prejavy zmiernené a pleť pôsobila hneď zdravším dojmom.

― Glow Deep Serum - výťažok z ryže a alpha-arbutin

Rozjasňujúce sérum, ktoré bojuje s pigmentovými škvrnami, obsahuje okrem výťažku z ryže (68%) a alpha-arbutinu (2%) aj niacinamíd či výťažok zo sóje a sezamu. Tak ako Calming Serum, aj toto má skôr vodnatú textúru. Mňa zatiaľ pigmentové škvrny netrápia, ale na rozjasnenie pleti je toto sérum skvelé. Dodá ozaj zdravý a žiarivý vzhľad, ako po výdatnom spánku - a to som niektoré dni ozaj potrebovala.

― Revive serum - ženšen a slimáči mucín

Slimáči mucín pobláznil už mnohé z nás, milovníčok kórejskej kozmetiky. A toto sérum nie je výnimkou. Obsahuje okrem mucínu (3%) a vody z koreňa ženšenu (63%) aj výťažok z matsutake (druhu japonskej huby) a jeho textúra práve trošku pripomína spomínaný slimáči mucín. Nelepí však vôbec a pleť je úplne jemná na dotyk. Jeho účelom je zmierniť pigmentové škvrny a vrásky. Keďže mám už 25 rokov, prvé veľmi jemné vrásky mám hlavne na čele a pri očiach. A práve na čele som si všimla malý rozdiel. Po týždni používania sa tie najmenšie vrásky na čele takmer úplne vytratili.

Celkovo som so sérami veľmi spokojná. Dlho som v tejto kategórii nemala výrazných favoritov, ale tento set ma jednoznačne nadchol. Ide o ozaj výhodný balíček, keďže máte možnosť vyskúšať všetky štyri a nájsť svojho favorita. Zároveň vám vydržia ozaj dlho, nakoľko z každého postačí pár kvapiek na celú pleť - nejde teda o vzorky, ale skôr také cestovné balenia.

Tento článok vznikol v spolupráci s e-shopom KoreanKosmetika.cz (KEEO), ktorej veľmi pekne ďakujem za zaslanie produktov. Aj napriek tomu, že ide o spoluprácu, môj názor a recenzia sú úprimné a založené na vlastnej skúsenosti.

A ak ste tento článok dočítali až sem, na e-shope KEEO môžete mať s kódom BARS10 10% zľavu na celý sortiment ich produktov. Určite nakupujte rozumne, ale urobte si radosť. Táto značka, a mnohé ďalšie kórejské jednoznačne stoja za vyskúšanie - je to úplne iný zážitok ako kozmetika dostupná v drogérii. Zaujali vás tieto séra? Mali ste už možnosť používať kórejskú kozmetiku? Ktorá to bola? 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest