Praha, Česko

Skincare minimalizmus ― Stačia mi 3 produkty?


Skincare minimalizmus. Vážne potrebujeme mnohokrokovú skincare rutinu, alebo nám stačí iba zopár produktov? Sú budúcnosťou multifunkčné produkty, ktoré nám zľahšia kozmetickú taštičku a ušetria čas? Vďaka KremKrem som mala možnosť zúčastniť sa na evente značky EVY Technology, a dozvedieť sa viac informácií nie len o produktoch, ale aj pravdu o mnohých mýtoch, ktoré kolujú okolo SPF produktov.

Značka EVY Technology používa v produktoch patentovanú technológiu, ktorá umožňuje penám prenikať cez celú hornú vrstvu pokožky. Ich produkty sú vyvinuté pre citlivú pokožku, ekzémy, alergie, albinizmus a iné kožné problémy spôsobované UV žiarením, dokonca ich odporúča aj Švédska Asociácia pre Vitiligo. 

Z tohto eventu som si okrem cenných poznatkov odniesla aj tri produktmi, s ktorými sa teoreticky dá poskladať rutina. Tak som si dala týždeň, kedy som používala iba tieto tri produkty, a keďže som sa nelíčila, nepotrebovala som prakticky nič iné. Stačilo mi to?

Ako prvé, ráno aj večer, som používala Daily Cleanser Face Mousse. Ide o jemnú, krémovú čistiacu penu, ktorá dočistí nečistoty po odličovaní, opaľovací krém, aj mastnotu. Uvádzajú tiež, že pokožku nevysušuje, poskytuje mierny peelingový efekt a vyhladzuje a zjemňuje pokožku. Obsahuje tiež komplex kyselín (kyselina mliečna, glykolová, citrónová, jablčná a salicylová).

Spočiatku som bola z peny veľmi nadšená, ale niekedy po troch dňoch som spozorovala, že je moja pleť suchá. Ale samozrejme, mnoho čističov na pleť spôsobí práve pocit suchšej a niekedy aj napnutej pokožky, obzvlášť keď má za účel normalizáciu produkcie kožného mazu. Penu budem používať aj naďalej, ale určite budem musieť dbať následne viac na jej hydratáciu.

Keďže som potrebovala viac hydratácie, po vyčistení nasledovala Daily Repair Mousse. Tá by mala posilňovať bariéru pokožky, dodať jej intenzívnu hydratáciu a ochranu. Môže byť dokonca používaná po absolvovaní laserového ošetrenia, microneedling, a chemického peelingu, či pre pleť náchylnú na ekzémy. Pena bola super, veľmi príjemná a ľahká. Posledné dva dni som ochorela, a keďže som mala nos trošku podráždený od vreckoviek, tešila som sa práve na použitie tejto reparačnej peny. Neviem čím to je, avšak práve oblasť okolo nosa ma po použití peny pálila. Doposiaľ som tento problém nemala, a popravde neviem si predstaviť, že by som to mala podstúpiť znova. Na nepoškodenej pleti bolo všetko v poriadku, avšak pri jemne ošúchanej pleti to bolo vážne bolestivé.

Cez deň som používala Daily Defense Face Mousse SPF50. Táto pena chráni pleť pred UV žiarením, HEV modrým svetlom a zvyšuje ochrannú bariéru pokožky. Jednoznačne mi sadla najviac zo všetkých produktov. Rýchlo sa vstrebáva, spočiatku trošku lepí a potom ten pocit zmizne úplne. Obsahuje tiež vitamíny C a E, a pomáha tiež regenerovať pleť a zosvetliť jej tón. Je ozaj veľmi príjemná a ľahká, vôbec pleť nezaťažuje a príjemne hydratuje. Jednoznačne bude mojim favoritom toto leto, a budem ju striedať s mojim obľúbeným Mermaid Skin od Canmake.

Týždeň som teda používala výlučne tieto tri produkty. Žiaden toner, žiaden odličovač. Nič ďalšie. Vyskúšala som si úplný reset pleti. Výsledkom po týždni je relatívne čístá pleť, žiaľ odosť suchšia ako zvyčajne. Či sa niečo výrazne na pleti zmenilo k lepšiemu zatiaľ povedať nemôžem. Vzniklo mi niekoľko malých boľavých vyrážok, ale to skôr prisudzujem mojej chorobe a hormónom. S produktmi som celkovo skôr spokojná, najlepšie hodnotím Daily Defense Face Mousse SPF 50. Zvyšné 2 produkty neboli zlé, ale určite mám väčších a cenovo dostupnejších favoritov - napríklad CeraVe.

Počuli ste už o značke EVY Technology? Ktorý produkt Vás zaujal? Akú konzistenciu produktov preferujete - penu, gél, alebo niečo iné? Napíšte mi do komentárov.

Komentáre

Zverejnenie komentára

  1. Je skvělé, že sis našla kosmetiku, která ti maximálně vyhovuje. Já nedám dopustit na značku Uriage, po které se mi viditelně zlepšila pleť. :) Tuhle značku neznám, ale vypadá skvěle! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Prečítania blogu

Sledovatelia blogu

Môj Pinterest